РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000214566<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колесова Н. А. 
Структурні зміни кардіоміоцитів та сполучної тканини серця і мікросудин за експериментального гіпотиреозу / Н. А. Колесова, О. М. Грабовий, В. І. Литвиненко, О. О. Масіцька, Н. М. Сухарєва // Серце і судини. - 2008. - № 2. - С. 74-79. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - визначення і порівняння динаміки розвитку структурних змін кардіоміоцитів, мікросудин та міжм'язової сполучної тканини в серці за умов експериментального гіпотиреозу. Морфологічне вивчення змін кардіоміоцитів, мікросудин та інтерстиційної тканини міокарда правого передсердя і лівого шлуночка проведено в експерименті на білих щурах (n = 110) через 14, 35, 50, 100 та 150 діб після видалення щитоподібної залози з використанням загальноприйнятих патоморфологічних і гістохімічних методів дослідження (реакція метахромазії, ШИК-реакція з відповідними контролями). Встановлено, що поетапні зміни метаболізму і структури кардіоміоцитів, мікросудин і міжм'язової сполучної тканини мають багато в чому поєднаний характер, зміни спеціалізованих структур серця тісно пов'язані зі станом сполучної тканини і врешті-решт зумовлюють глибокі патологічні зміни в серці, які можуть слугувати підгрунтям для розвитку серцевої недостатності. Висновки. Патологія серця у щурів після видалення щитоподібної залози розвивається циклічно: від 14-ї до 50-ї доби переважають процеси набряку кардіоміоцитів, мікросудин та міжм'язової сполучної тканини; через 100 - 150 діб на тлі зменшення набряку посилюються дистрофічні зміни кардіоміоцитів, аж до некробіозу і некрозу. Для розвитку характерних для гіпотиреозу патологічних змін пухкої сполучної тканини серця мають значення: нагромадження в інтерстиції речовин білково-полісахаридної природи із кров'яного русла і тих, що утворюються в разі зміни полісахаридного комплексу основної речовини, особливо в терміни від 14 до 50 діб; підвищення функціональної активно

сті тканинних базофілів, особливо в терміни 100 - 150 діб; вияви тканинної і циркуляторної гіпоксії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського