РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000212734<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фелештинський Я. П. 
Реконструктивно-відновна Tension free алогерніопластика при гігантських післяопераційних грижах живота / Я. П. Фелештинський, В. О. Дубенець, В. Ф. Ватаманюк // Хірургія України. - 2008. - № 4. - С. 65-68. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - поліпшити результати хірургічного лікування післяопераційних гриж живота гігантських розмірів на підставі розробки та впровадження нових реконструктивно-відновних способів алогерніопластики. За період з 2000 по 2007 рр. у клініці кафедри хірургії та проктології НМАПО ім. П. Л. Шупика з приводу гігантських післяопераційних вентральних гриж прооперовано 238 хворих віком від 30 до 75 років. У 68 хворих виконано операцію за методикою sublay, у 107 хворих з вираженим діастазом прямих м'язів живота (10 см) - розроблену реконструктивно-відновну операцію з роз'єднанням анатомічних компонентів черевної стінки та використання поліпропіленової сітки (варіант 1), у 36 хворих із сильно вираженим діастазом прямих м'язів живота (10 - 20 см) - розроблену реконструктивно-відновну операцію (варіант 2). У 17 хворих з гігантським дефектом черевної стінки і рубцевим переродженням прямого м'яза праворуч або ліворуч, там, де був збережений прямий м'яз живота, виконано розроблену реконструктивно-відновну операцію (варіант 1), а на боці рубцево-зміненого прямого м'яза за рахунок клаптів з грижового мішка формували оптимальний об'єм черевної порожнини. У 2 (0,8 %) хворих виник абдомінальний компартмент-синдром легкого ступеня, у 3 (1,3 %) - двостороння нижньочасткова пневмонія, у 9 (3,8 %) - серома, у 6 (2,6 %) - інфільтрат, у 3 (1,3 %) - нагноєння. Померли 2 хворих від тромбоемболії легеневої артерії. Віддалені результати лікування вивчено шляхом повторних оглядів 220 хворих у терміни від 1 до 5 років. Рецидиви грижі виявлено у 3 (1,4 %) хворих. Висновки: розроблені

варіанти реконструктивно-відновних операцій дають змогу закрити складні гігантські дефекти черевної стінки без значного натягу тканин і зменшення об'єму черевної порожнини, що значно знижує частоту рецидивів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського