РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000207082<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Аврунин А. С. 
Минимально необходимое количество исследований ПМПКТ методом ДЭРА при индивидуальной диагностике остеопороза и мониторинге состояния скелета по дистальному отделу предплечья (предварительные рекомендации) / А. С. Аврунин, Р. М. Тихилов, И. И. Шубняков, Д. Г. Плиев, В. В. Попов, В. Г. Емельянов // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2009. - № 1. - С. 49-56. - Библиогр.: 39 назв. - рус.

Зазначено, що феномен фізіологічних навколотижневих коливань проекційної мінеральної щільності кісткової тканини (ПМЩКТ), що визначається за допомогою методу двоенергетичної ренгенівської абсорбціометрії, з середнім розкидом, який досягає в зонах інтересу дистального відділу передпліччя 10,9 % (<$E sigma> = 3,1 %) за клінічного моніторингу стану скелета й окремих його зон, із одного боку, є фактором, що заважає, але з другого, - створює нові діагностичні можливості використання цієї технології. Показано, що ці коливання практично не заважають діагностувати остеопороз в Т-масштабі, і для цього достатньо провести одноразове скринінгове дослідження. Але у разі моніторингу стану скелета для усунення випадкових відхилень ПМЩКТ від істинного значення у межах <$E symbol С~1> % є необхідним цикл досліджень упродовж 7 - 10 днів. Ці коливання є результатом остеоцитарного ремоделювання, і для оцінки функціонального стану цих клітин в зоні зацікавленості є необхідним обчислення двох додаткових діагностично значимих характеристик - середньої та максимальної різниці ПМЩКТ за результатами 7 - 10-денного циклу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського