РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000203749<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Біляєва О. О. 
Застосування сучасних технологій у комплексі профілактики гнійних ранових післяопераційних ускладнень у невідкладній абдомінальній хірургії / О. О. Біляєва, В. В. Нешта // Хірургія України. - 2009. - № 1. - С. 47-50. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - визначити ефективність використання ембріональних стовбурових клітин (ЕСК) для профілактики гнійно-запальних ускладнень з боку післяопераційної рани в невідкладній абдомінальній хірургії та доцільність поєднання цього методу з місцевим використанням аплікаційних сорбентів нового покоління. Обстежено 117 хворих, які перенесли оперативні втручання на органах черевної порожнини за невідкладними показаннями і яким проведено профілактику гнійно-запальних ранових ускладнень з використанням різних методик. У I групі (37 (31,6 %) пацієнтів) застосовували новий аплікаційний сорбент "Метросил", у II - (13 (11,1 %)) - ЕСК, у III - (27 (23,1 %)) - комбінацію ЕСК та "Метросилу", у IV, контрольній (40 (34,2 %)), - традиційну антибіотикопрофілактику цефтріаксоном. Ефективність профілактики визначено за клінічними ознаками, даними лабораторних, цитологічних та бактеріологічних досліджень. Результати оброблено за допомогою статистичних методів. Висновки: вдосконалені методики профілактики нагноєння операційної рани в невідкладній абдомінальній хірургії, зокрема застосування нового аплікаційного сорбенту "Метросил" та ЕСК, дають змогу в більшості випадків уникнути в післяопераційному періоді цього ускладнення. Під час використання аплікаційного сорбенту "Метросил" відмічено зменшення кількості випадків нагноєння післяопераційної рани на 24,8 % (<$Ep~<<~0,05)>, у разі застосування ЕСК - на 19,8 % (<$Ep~<<~0,05>) у порівнянні з традиційною антибіотикопрофілактикою. Під час використання комбінації "Метросилу" та ЕСК вдалося уникнути розвитку гнійних ускладнень у 100 % випадків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського