РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000202751<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вінницька А. Б. 
Досвід дослідження сигнального лімфатичного вузла для визначення рівня регіонарної лімфодисекції та клінічного стадіювання у хворих на ранній рак молочної залози / А. Б. Вінницька, Д. В. Мясоєдов, Ф. Я. Ковнер, Х. Каштан, Г. Ю. Федосєєв, А. В. Жигулін, П. В. Степанов, Д. К. Вінницька, М. В. Сатир, О. В. Федосєєва // Онкология. - 2009. - 11, № 3. - С. 220-224. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Представлено перший досвід клініки "ЛІСОД" у застосуванні біопсії сигнального лімфовузла (СЛВ) для діагностики хворих на ранній рак молочної залози (РМЗ). Ідентифікацію, біопсію та морфологічне дослідження СЛВ за допомогою хромолімфографії, лімфосцинтиграфії з радіофармпрепаратом та поєднання обох методів проведено у 15 хворих, що проходили лікування в клініці "ЛІСОД". Ефективною виявилась ідентифікація СЛВ у 11 (73,3 %) хворих, у 4 (26,7 %) хворих для оцінки стану регіонарних лімфовузлів виконано аксилярну лімфодисекцію. У 5 (33,3 %) хворих виявлено ураження СЛВ метастазами пухлини та виконано лімфодисекцію I - III рівня. Показано залежність невдалих спроб ідентифікації СЛВ від локалізації первинної пухлини в молочній залозі та від способу виявлення. Інтраопераційне морфологічне дослідження СЛВ дозволяє провести стадіювання у хворих на ранній РМЗ у разі клінічно негативних лімфовузлів і визначити рівень регіонарної лімфодисекції. Встановлено, що у разі ураження СЛВ метастазами хірургічне лікування раннього РМЗ слід доповнювати регіонарною лімфодисекцією, а за відсутності метастазів - обмежуватися тільки біопсією СЛВ. Дотримання такої схеми дозволяє уникати невиправдано травматичних хірургічних втручань із видалення негативних лімфатичних колекторів і тим самим уникати ускладнень, що значно покращує якість життя хворих і скорочує терміни госпіталізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського