РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000190141<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Метлов Л. С. 
Мезоскопическая неравновесная термодинамика твердых тел / Л. С. Метлов // Вісн. Донец. ун-ту. Сер. А. Природн. науки. - 2008. - № 1. - С. 250-266. - Библиогр.: 66 назв. - рус.

Надано найбільш просту і в той же час саму строгу версію мезоскопічної нерівноважної термодинаміки (МНТ), яка базується на об'єднаному першому та другому законі термодинаміки у формі тотожності і канонічної форми еволюційних рівняннях Ландау. На цій підставі запропоновано ввести узагальнений нерівноважний стаціонарний стан системи, що у деяких випадках дозволяє скористатися гарно розробленим апаратом рівноважної термодинаміки. Вперше базові співвідношення, а також необхідність введення додаткових параметрів таких як нерівноважна ентропія та система нерівноважних параметрів, у ролі яких фігурують густини дефектів, трактуються з позицій статистичної фізики. Особливості та можливості підходу МНТ проілюстровано на добре відомому прикладі статистичної теорії вакансій. Усічене рівняння стану для вакансій вдалося вивести простим перевизначенням двох форм зв'язаної енергії без притягування екстремальних принципів. Із позицій МНТ процес подрібнювання зерен металу під час обробки методами інтенсивної пластичної деформації розглянуто як фазовий перехід системи між двома стаціонарними станами, один з яких знаходиться в області крупнозернистої будови металу, а другий - в області дрібнозернистої будови. Надані відомі експериментальні результати, які перебудовані в параметрах теорії, підтверджують такий сценарій еволюції структури металу. Наведено приклади вирішення с позицій МНТ інших часткових задач - автохвильові переходи між нанокристалічним та аморфним станом і гістерезисна поведінка <$E gamma~-~epsilon> фазового переходу в сплавах заліза.

Останнє застосовано для роз'яснення стійкості <$E epsilon> фази за атмосферного тиску, що спостережено за деяких умов експериментально.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69583/Сер.А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського