РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000181768<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Драговоз І. В. 
Функціонування фосфодіестерази цАМФ проростків жита за умов зміненої гравітації / І. В. Драговоз, В. К. Яворська, О. П. Каменчук, Л. В. Бобик // Физиология и биохимия культур. растений. - 2006. - 38, № 1. - С. 19-25. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджували вплив змінених через кліностатування умов гравітації на властивості та функціонування фосфодіестерази (ФДЕ) цАМФ. Фракцію, що містить фермент, виділяли послідовним очищенням фракціонуванням (<$E roman NH sub 4 ) sub 2 roman SO sub 4>, іонообмінною та афінною хроматографією. За сукупністю ознак (чутливістю до комплексу <$E roman Са sup 2+>-кальмодулін, метилксантинів, імідазолу, слабколужного оптимуму рН та величини константи Міхаеліса <$E K sub roman M>) виділена ФДЕ подібна до ферменту тваринних клітин із низькою спорідненістю до субстрату. Під впливом короткочасної (протягом 20 хв) зміни гравітації питома активність ФДЕ зменшувалась, а чутливість ферменту до дії іонів <$E roman Са sup 2+> та комплексу <$E roman Са sup 2+>-кальмодулін збільшувалась. Активність ферменту гальмувалась цитокінінами зеатином і зеатинрибозидом та стимулювалась (активніше - за змінених умов гравітації) стресовим фітогормоном АБК. Константи Міхаеліса для ФДЕ за нормальних умов росту та дії зміненої гравітації різнились майже в 1,5 рази: вище значення <$E K sub roman M> мала ФДЕ цАМФ за умов зміненої гравітації, тобто під впливом кліностатування спорідненість ферменту до субстрату зменшувалась, що значною мірою впливало на швидкість гідролізу цАМФ і сприяло збереженню його ендогенного пулу.


Ключ. слова: аденілатциклазна система, кліностатування, цАМФ, фосфодіестераза, Са"2+, кальмодулін, фітогормони
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.4-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського