РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000178474<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кондакова А. К. 
Состояние некоторых показателей интенсивности обмена L-аргинина у больных урогенитальным хламидиозом / А. К. Кондакова // Тр. Крым. гос. мед. ун-та. - 2005. - Т. 141, ч. 5. - С. 103-106. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

У хворих на урогенітальний хламідіоз і хворобу Рейтера досліджено інтенсивність окисного NO-синтазного та неокисного аргіназного шляхів метаболізму L-аргініну в плазмі крові (ПК) та лімфоцитах. Установлено, що у хворих на неускладнені форми хламідіозу рівень генерації оксиду азоту в лімфоцитах збільшується у 1,4 рази у порівнянні з групою практично здорових донорів. Вміст нітрит-аніону в лімфоцитах хворих на ускладнені форми хламідіозу (УФХ) залишається на рівні контрольних значень. При урогенітальному хламідіозі в ПК активується неокисний шлях утилізації L-аргініну, який супроводжується підвищенням вмісту сечовини та зниженням рівня нітрит-аніону. У хворих на УФХ в ПК спостерігається активація ксантиноксидази, про що свідчить вірогідно високий рівень сечової кислоти. Виявлені зміни в інтенсивності обміну L-аргініну в лімфоцитах і ПК залежно від перебігу хламідійної інфекції вказують на значимість цих змін у формуванні патологічного процесу.


Ключ. слова: урогенитальный хламидиоз, болезнь Рейтера, оксид азота, метаболизм L-аргинина, лимфоциты, плазма крови
Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-3 + Р715.016-3 + Р514.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж13130 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського