РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000174013<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мішалов В. Г. 
Порівняльна оцінка ефективності застосування пентосану полісульфату SP54 і нефракціонованого гепарину для профілактики тромбоемболічних ускладнень після оперативних втручань та для лікування гострого тромбозу вен нижніх кінцівок (багатоцентрове рандомізоване дослідж.) / В. Г. Мішалов, Л. Ю. Маркулан, В. Л. Валецький, О. І. Осадчий, В. М. Селюк, О. І. Сопко, О. О. Штутин, Ю. В. Родін, В. В. Пичка, А. М. Гнилорибов, О. В. Самохин, Н. Н. Колотилов, А. В. Анічкіна, В. В. Кравченко // Хірургія України. - 2006. - № 3. - С. 41-50. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність застосування препарату "Пентосан полісульфат SP54" (далі "Пентосан") у порівнянні з нефракціонованим препаратом "Гепарин" (НФГ) для профілактики післяопераційних тромботичних ускладнень (ПТУ), а також для лікування гострого тромбозу вен нижніх кінцівок (ГТВНК). У порівняльне проспективне відкрите рандомізоване післямаркетингове дослідження включено 241-го хворого, які одержували "Пентосан" чи НФГ для профілактики ПТУ (151 пацієнт) або лікування ГТВНК (90). Критерії включення: абдомінальна патологія з помірним ступенем ризику ТУ (n = 81); патологія проксимальної ділянки стегнової кістки з помірним і високим ступенем ризику ТУ (n = 70); ГТВНК (n = 90). Хворим оцінювали стан кровоплину по глибоких венах гомілок за допомогою ультразвукової доплерографії, визначали активований частково тромбопластиновий час (АЧТЧ), протромбіновий час, тромбіновий час, вміст фібриногену, активність антитромбіну III, кількість тромбоцитів. Призначення препарату "Пентосан" супроводжувалось підвищенням АЧТЧ у 1,5 - 1,6 рази з перших діб застосування препарату, який зберігався протягом усього періоду лікування. У цьому разі не виявлено жодного випадку ГТВНК і ТЕЛА як у ранній, так і у віддалений післяопераційний період. Антитромботична ефективність профілактичного застосування препарату "Пентосан" поєднувалася з низьким відсотком геморагічних ускладнень (виникнення гематоми післяопераційної рани у 2-х (2,7 %) хворих і відсутністю кровоточивості операційного поля. Призначення препаратту "Пентосан" з метою лікування ГТВНК

забезпечило реканалізацію венозного русла у 54,1 % пацієнтів і відсутність ретромбозу в усіх хворих. Висновки. "Пентосан" є ефективнішим, ніж НФГ, засобом для профілактики ТУ у разі планових та ургентних операцій на органах черевної порожнини, проксимальній ділянці стегнової кістки, а також для лікування ГТВНК. Призначення з метою профілактики ТУ препарату "Пентосан" зумовлює збільшення АЧТЧ у 1,5 - 1,6 рази, що перевищує ефект застосування НФГ і не спричиняє побічних алергічних реакцій, значних геморагій і тромбоцитопенії. "Пентосан" є єдиним прямим антикоагулянтом, що забезпечує антикоагулянтий ефект на тривалий термін за рахунок ін'єкційної та таблетованої форм випуску препарату без лабораторного контролю за амбулаторних умов.


Ключ. слова: пентосан полісульфат SP54, нефракціонований гепарин, тромботичні ускладнення, профілактика, лікування, абдомінальна хірургія, судинна хірургія, ортопедія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035 + Р457.865

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського