РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000171948<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Арабська Л. П. 
Особливості впливу найближчого оточення на фізичний розвиток дошкільнят та школярів молодшого віку із екологічно несприятливих районів / Л. П. Арабська, Ю. Г. Антипкін, О. А. Смірнова, С. І. Толкач, Н. О. Стахурська // Здоровье женщины. - 2005. - № 4. - С. 166-171. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проведено дослідження в 3-х групах дітей 4 - 6-річного віку: 1-ша група - жителі радіаційно забрудненого району; 2-га - жителі великого промислового міста; 3-тя - жителі м. Києва. Встановлено, що в період "напівросткового" стрибка зросту активація видовження тіла у дітей із екологічно несприятливих регіонів (ЕНР) була більшою, вони мали більші розміри голови та грудної клітини у дошкільному і в шкільному віці. В цей період відбувається активний набір маси тіла, але за розміром жирових складок діти м. Києва були більш повними, ніж діти з ЕНР. У дошкільному віці м'язова сила кисті у дошкільників із несприятливих районів вища, плечовий пояс більш сильний, проте в молодшому шкільному віці більш сильним залишається плечовий пояс, а гомілковостопний суглоб стає більш слабким. За цього резерв м'язової системи в усіх дітей залишається низьким, починаючи з дошкільного віку. У дітей із ЕНР із віком витривалість за навантаження на ноги зменшується, що необхідно враховувати під час вибору фізичних вправ на уроках фізкультури в школі. На вгодованість дітей (індекс Чулицької) вірогідно впливає не тільки екологічний фактор, але й економічний (недостатність харчування), сприятливим є факт народження дитини влітку. Більш дисгармонійно розвинуті школярі з промислових регіонів (за індексом Ерисмана): зріст скелета в ширину в них відстає від процесів видовження тіла. Згідно з індексом Бругша, за біологічною зрілістю будова тіла, в першу чергу його округлення, відстає від вікової норми в усіх обстежених, що пов'язано з екологічними, економічними факторами, недотриманням режиму дня, сну.

Більш гармонійно розвинуті діти, які народилісь влітку. В усіх дошкільників переважає доліхоморфія, на що впливають соціально-економічні чинники, в шкільному віці темпи видовження знижуються. За даними інших індексів, процес формування будови тіла відбувається більш дисгармонійно в дітей із промислових районів проживання, на нього впливають також перинатальні, соціально-побутові та економічні фактори.


Ключ. слова: діти, фізичний розвиток, мікросередовище
Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.93-3 + Р128.94-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського