РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000163217<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шалімов С. О. 
Застосування поліплатилену при первинному та метастатичному раку печінки / С. О. Шалімов, О. В. Гладкий, І. І. Волченськова, Н. М. Майданевич // Хірургія України. - 2006. - № 1. - С. 27-32. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено відкрите контрольоване рандомізоване дослідження результатів застосування поліплатилену у 102 пацієнтів з первинним раком печінки та з метастатичним ураженням органа. Критерії відбору: цито- або гістоморфологічно верифікований діагноз; порівняно задовільний загальний стан з індексом Карновського <$E >>~50> % (0 - 3 бали за класифікацією ВООЗ); наявність одного чи більше пухлинних осередків, що підлягають вимірюванню. Курс монохіміотерапії проводили у вигляді 3 - 6 інфузій поліплатилену з 8 мг дексаметазону шляхом внутрішньовенного, внутрішньоартеріального або внутрішньочеревного введення щоденно або з інтервалом 1 - 3 дні. Одноразова доза поліплатилену становила 100 - 300 мг/<$E roman м sup 2>, курсова - 450 - 1 700 мг/<$E roman м sup 2>. Повторні курси монохіміотерапії проводили через 1 - 4 міс. За результатами аналізу динаміки показників анатомічної розповсюдженості пухлин встановлено, що реакція на введення поліплатилену спостерігалася у 84 % пацієнтів. Одержані дані свідчать, що після лікування поліплатиленом у хворих II та IV клінічних груп досягнуто об'єктивного ефекту в 82,4 та 82,8 % відповідно. Ефективність поліплатилену також залежить від віку та статі хворих. Ефективність лікування поліплатиленом підвищувалася зі збільшенням дози. Важливим чинником під час лікування хворих є індивідуальна чутливість до препарату. Аналіз даних лабораторних досліджень в динаміці лікування поліплатиленом клінічно вагомих відхилень в показниках крові та сечі не виявив. Досягнуто часткової ремісії у 26 % пацієнтів, об'єктивного поліпшення у 30 % і стабілізації - у 28 % хворих. В

иживаність понад рік була у 43,1 % хворих, більше двох років - у 10,7 %, три роки і більше - у 5,9 %. Найефективніше поліплатилен діяв у пацієнтів вікової групи 40 - 49 років, зокрема у хворих жіночої статі. Ефективність поліплатилену залежила від індивідуальної чутливості хворих. Деякі хворі виявилися нечутливими до дії препарату. Найчастіше побічні дії виявлялися розладами шлунково-кишкового тракту I - II ступеня, які піддавалися медикаментозній корекції. Висновки. Застосування монохіміотерапії поліплатиленом у хворих з первинним раком печінки та її метастатичним ураженням супроводжується симптоматичним ефектом у 88 % та об'єктивним ефектом у 84 % хворих. Ефективність поліплатилену вища за менших показників індексу метастазування первинної пухлини та збільшенні дози. Переносимість поліплатилену була доброю у 65,7 %, задовільною - у 28,4 % та незадовільною - 5,9 % хворих.


Ключ. слова: первинний рак печінки, метастатичне ураження, монохіміотерапія, поліплатилен, ефективність, переносимість
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського