РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000163199<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мішалов В. Г. 
Застосування моксифлоксацина в абдомінальній хірургії / В. Г. Мішалов, Л. Ю. Маркулан, А. О. Бурка // Хірургія України. - 2005. - № 4. - С. 47-54. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінити ефективність застосування моксифлоксацину в хворих на перитоніт. Матеріали та методи. У період із січня по вересень 2005 р. на базі Центральної міської клінічної лікарні м. Києва обстежено й проліковано 49 хворих на поширений серозно-фібринозний перитоніт (реактивна фаза), що виник до госпіталізації в лікарню. Вік хворих - від 23 до 74-х років, у середньому (<$E 39~symbol С~11>) років. Серед хворих був 31 (63,3 %) чоловік і 18 (26,7 %) жінок. Моксифлоксацин призначали в дозі 400 мг один раз на добу. Тривалість лікування становила від 7-ми до 14-ти днів, у середньому (<$E 9,7~symbol С~1,8>) дня. Препарат уводили внутрішньовенно протягом 3-х - 7-ми днів, у середньому (<$E 4,2~symbol С~0,7>) дні, з подальшим переходом (у разі відновлення моторно-евакуаторної функції шлунка та кишечнику) на ентеральний шлях уведення. Інші антибактеріальні препарати не застосовували. Статистичну обробку результатів дослідження проводили за допомогою програми SPSS 13.0 for Windows з використанням методів непараметричної статистики за Манном - Уїтні. Усього було

виділено 97 штамів мікроорганізмів. Грамнегативну мікрофлору виявлено в 56,7 %, грампозитивну - в 33,3 % хворих. Монокультуру одержано у 37,3 % хворих, мікробні асоціації - у 63,7 %. Серед грамнегативної мікрофлори переважали: E. coli - 24,3 %, Proteus spp. - 17,1 %, Enterobacter spp. - 15,2 %; серед грампозитивної - Staphylococcus aureus - 14,7 %. Чутливість мікрофлори до моксифлоксацину становила 100,0 %, до аміноглікозидів III покоління - 62 %, до цефалоспоринів III покоління - 18 %. На 5-ту добу призначення препарату спостерігалося достовірне (<$E p~<<~0,05>) зниження кількості лейкоцитів, лейкоцитарного індексу інфільтрації. За цього бактеріальна флора висівалася у 5-ти (10,2 %) хворих. До 10-го дня дослідження в усіх хворих, які одержували моксифлоксацин, досягнуто елімінації мікрофлори й позитивний клінічний ефект. Висновки. "Моксифлоксацин" ("Авелокс") - фторхінолон IV покоління з широким спектром активності щодо грампозитивних коків, грамнегативних бактерій та анаеробів; це високоефективний антибіотик, що може застосовуватися в хворих з інтраабдомінальною інфекцією (в тому числі зумовленою мультирезистентними мікроорганізмами) у режимі монотерапії.


Ключ. слова: моксифлоксацин ("Авелокс"), інтраабдомінальна інфекція, антибіотикотерапія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського