РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000163121<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ярмус В. В. 
Застосування бісопрололу для контролю частоти серцевих скорочень у комплексному лікуванні хворих з постійною формою фібриляції передсердь при хронічній серцевій недостатності / В. В. Ярмус, Л. Ф. Лобаненко, Н. М. Лозинська, І. М. Кадикало, В. В. Штурмай, Л. Б. Никорак // Серце і судини. - 2006. - № 4. - С. 71-76. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінка ефективності і безпеки використання пролонгованого селективного бета-адреноблокатора (БА) бісопрололу для контролю за частотою серцевих скорочень (ЧСС) у комплексному лікуванні хворих із постійною формою фібриляції передсердь (ФП) на тлі хронічної серцевої недостатності (ХСН) за амбулаторних умов. Матеріали та методи. За амбулаторних умов для обстеження відібрано 63 хворих віком від 37 до 79 років з постійною формою ФП на тлі ХСН II - III функціональних класів NYHA, за якими спостерігали після виписування зі стаціонару протягом 3 міс. Хворих рандомізовано на 2 групи. Хворі 1-ї групи (n = 33) додатково одержували терапію БА бісопрололом (препарат "Бісопролол-ратіофарм", Німеччина) в дозі 5 мг/добу, а хворі 2-ї (n = 30) не одержували іншої терапії. Усім пацієнтам проводили добове холтерівське моніторування (ДХМ) ЕКГ на медичному комплексі "Кардиотехника КТ 4000" ("Инкарт", Росія). Останнє проводили двічі - перед виписуванням зі стаціонару та через 3 міс амбулаторного спостереження за умов побутового фізичного навантаження (ФН) за загальноприйнятим протоколом. Висновки. За даними ДХМ ЕКГ, додавання бісопрололу до дигоксину в разі дозованого ФН у хворих із постійною формою ФП і ХСН сприяло зменшенню середньої ЧСС вдень на 24,4 % та збільшенню кількості хворих, у яких цей показник не перевищував 80 за 1 хв. Така поєднана терапія не збільшує кількості пауз тривалістю понад 2000 мс і середню тривалість пауз і не зумовлює транзиторну брадисистолію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-5 + Р410.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського