РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000160623<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кривдік С. Г. 
Геохімічні особливості ендербітів Українського щита та деякі міркування щодо їхнього петрогенезису / С. Г. Кривдік, В. М. Загнітко, Л. Л. Томурко, В. М. Мінеєва, Г. Л. Кравченко, І. М. Бондаренко, Л. І. Канунікова, О. В. Дубина // Мінерал. журн. - 2006. - 28, № 3. - С. 10-26. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Архейські ендербіти Українського щита розглянуто як реститові породи, які утворилися після вилучення з них на попередній (амфіболітовій) або на початку гранулітової стадії метаморфізму евтектоїдних гранітних розплавів (K - Na гранітів, чарнокітів). Для них характерні позитивні європієві аномалії в спектрах рідкісноземельних елементів, інтенсивність яких зростає в міру деплетації ендербітів цими елементами. Вочевидь, ступінь деплетації відображає збіднення реститового субстрату легкоплавкими елементами у процесі виплавлення евтектоїдних гранітоїдів. Ендербіти могли утворитися за рахунок різних вихідних порід, у складі яких переважали польовошпатові компоненти (середні та кислі вулканіти, плагіоклазові гранітоїди, осадові глинисто-піщані відклади). Карбонатні, глиноземисті та основні породи також брали участь у формуванні ендербітів, але вони важко піддаються гранітизації і чарнокітизації і найчастіше залишаються у вигляді метаморфізованих реститів серед ендербітів. Архейським ендербітам властиві деякі геохімічні та мінералогічні особливості: на відміну від однотипних протерозойських порід для них характерні більш магнезіальні піроксени і біотити, менший вміст рідкісноземельних елементів і більш виразні позитивні європієві аномалії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д347(45УКР)31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського