РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000156287<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Степанюк Л. М. 
Акцесорні циркони із порід Новоукраїнського масиву / Л. М. Степанюк, О. М. Андрієнко // Мінерал. журн. - 2004. - 26, № 4. - С. 19-33. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Представлено характеристику морфології та внутрішньої будови кристалів циркону з порід різних магматичних фаз Новоукраїнського масиву, виділених за геологічними спостереженнями: габроїдів і монцонітоїдів, що складають ксеноліти серед трахітоїдних гранітів (перша фаза), гранат-біотитових та гіперстенвмісних трахітоїдних гранітів (друга фаза) і жильних тіл сублужних порфіроподібних і середньо-, рівномірнозернистих гранітів (третя фаза). Зроблено висновок, що за мінералогічними особливостями кристалів циркон з габроїдів має магматичний генезис. Оскільки кристали циркону з монцонітоїдів, що за геологічними спостереженнями віднесені до першої фази, як і кристали циркону з трахітоїдних гранітів другої фази, містять різнорідні ядра циркону субстрату, припущено, що монцонітоїди та трахітоїдні граніти є палінгенно-анатектичними утвореннями. Породами їх субстрату, найімовірніше, були метаморфічні породи інгуло-інгулецької серії. Монацит гранітоїдів має магматичний генезис, але, на відміну від циркону, кристали монациту утворились в результаті прояву одного ендогенного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.681.01

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського