РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000155735<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Афанасьєва Т. В. 
Взаємодія молекулярного кисню з поверхнею Si(001), вкритою субмоношаром сурми / Т. В. Афанасьєва, І. П. Коваль, Ю. А. Лень, М. Г. Находкін // Укр. фіз. журн. - 2005. - 50, № 7. - С. 685-690. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Методами електронних оже- та іонізаційної спектроскопії експериментально досліджено хімічний склад оксидів, що утворюються на поверхні Si(001), з попередньо адсорбованим субмоношаром сурми, після експозиції у молекулярному кисні до <$E 10 sup 8> Л (1 Л (Ленгмюр) = <$E 10 sup -6~roman {мм рт.ст.~cdot~с}>). Вперше експериментально показано, що за експозицій в O2, більших за <$E 10 sup 6> Л, на таких поверхнях утворюються як оксиди сурми, так і оксиди кремнію, за стехіометричним складом близькі до SiO2. Ця властивість сурми відрізняє її від вісмуту, за присутності якого утворюються лише оксиди кремнію, що узгоджується з попередніми розрахунками енергій адсорбції кисню на поверхнях Sb/Si(001) та Bi/Si(001). Поміж причин необхідності помітно більших експозицій для утворення оксидів кремнію в системі Sb/Si(001), ніж у системі Bi/Si(001), можуть бути суттєво менші напруження та перенесення заряду між сурфактантом та підкладкою, що спостерігається в шарах Si за адсорбції Sb. Проведене квантово-хімічне моделювання оксидних фаз Sb у субмоношарових покриттях на кремнії показало, що величини хімічних зсувів <$E N sub 4,5> рівнів сурми пропорційні змінам ефективного заряду на атомах Sb.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231 + Г125.323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського