РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000155150<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткаченко В. Г. 
Влияние электронной структуры нанокластеров на квантовый выход фотоэмиссии магниевых сплавов / В. Г. Ткаченко, И. Н. Максимчук, А. И. Кондрашев, И. И. Шуляк // Успехи физики металлов. - 2004. - 5, № 3. - С. 313-344. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

Наведено перші експериментальні доведення дифузійної кластеризації структури в сегрегованих ГЩУ-твердих розчинах та евтектичних сплавах на основі магнію. За допомогою методів рентгенівської фотоелектронної спектроскопії досліджено електронну структуру ГЩУ-Mg та його сплавів з 2 % Ba (Mg0,94Ba0,06) і 5 % Ba (Mg0,75Ba0,25). Спектроскопічний аналіз валентної смуги й енергетичних рівнів внутрішніх електронів в РФЕ-спектрах якісно узгоджується з більш точними теоретичними (квантово-механічними) розрахунками ГЩУ-структур Mg16Ba2 і Mg6Ba2, виконаними за допомогою лінеаризованого методу приєднаних плоских хвиль (FLAPW) з повним наближенням для кристалічного потенціалу на базі запропонованої моделі нанокластерів, розташованих на структурних дефектах у сегрегаційних скупченнях (типу зон Гіньє - Престона). Зміна тонкої структури РФЕ-спектрів, поява хімічних зсувів в Оже-електронних спектрах і підсилення парамагнітної сприйнятливості Mg - Ba сплавів показують, що Ba, як легуючий елемент, ліквідує мінімум на кривій щільності електронних станів N(E), характерний для легких металів IIA підгрупи, де відбувається крихкий перехід, і підвищує локальну густину зв'язаних станів поблизу поверхні Фермі (<$E E sub F>). Легування ГЩУ-Mg барієм супроводжується гібридизацією хімічного зв'язку з утворенням більш стійких s-, p-, d-електронних конфігурацій кластерів, що відповідають за формування на структурних дефектах емісійно-активних центрів і підвищують стабільний квантовий вихід фотоемісії. Висока квантова ефективність

сплавів Mg - Ba в ближній УФ-області спектра пояснюється поверхнево-об'ємним характером зовнішнього фотоефекту для евтектичних сплавів з кластеризованою структурою, що проявляє ефективну (на структурних дефектах) взаємну розчинність компонентів (Mg і Ba).


Ключ. слова: фотоэмиссия, работа выхода, кластеризация структуры, электронная структура
Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33 + К233.206.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського