РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000149599<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Амосова Е.  
Оценка эффективности длительного лечения антагонистами кальция синдрома Эйзенменгера у взрослых / Е. Амосова, Л. Коноплева, С. Ташова, В. Казаков // Ліки України. - 2004. - № 10. - С. 102-106. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

У 55-ти хворих з природженими вадами серця зі збільшеним легеневим кровотоком у фазі синдрому Ейзенменгера, серед яких у 28-ми виявлено дефект міжшлуночкової перегородки, у 16-ти - дефект міжпередсердної перегородки і в 11-ти - відкриту артеріальну протоку, протягом 2-х років проведено лікування антагоністами кальцію - дилтіаземом і ретардними формами ніфедипіну. Контроль ефективності лікування проводили клінічно, за допомогою доплер-ЕхоКГ і проби з 6-хвилинною ходьбою. Така терапія сприяла збільшенню толерантності до фізичного навантаження, зменшенню вираженості легеневої гіпертензії, систолічної та діастолічної дисфункції правого шлуночка в разі негативної динаміки цих показників у пацієнтів, які лікувалися нерегулярно. Вираженість позитивного клінічного та гемодинамічного ефектів терапії хворих з синдромом Ейзенменгера дилтіаземом і ретардними формами ніфедипіну однакова. У хворих зі схильністю до тахікардії перевагу слід віддавати дилтіазему.


Ключ. слова: врожденные пороки сердца, синдром Эйзенменгера, антагонисты кальция, лечение
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.105.01-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського