РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000148412<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чуприна В. Г. 
Процессы окисления сплавов системы Ni - Zr. III. Окисление NiZr / В. Г. Чуприна, И. М. Шаля // Порошковая металлургия. - 2004. - № 9-10. - С. 77-86. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

За допомогою методу безперервного зважування вивчено кінетику окиснення на повітрі інтерметаліду NiZr за температур 500 - 1 000 <$E symbol Р>C. За допомогою рентгенівського та металографічного методів здійснено пошаровий фазовий аналіз окалини. Встановлено, що кінетика окиснення описується параболічним рівнянням <$E q sup 2 ~=~K sub roman p tau> (де q - приріст маси на одиницю площі поверхні зразка, <$E K sub roman p> - константа швидкості, <$E tau> - час). На кінетичних ізотермах величина <$E K sub roman p> періодично зменшується, що обумовлено спіканням окалини. В окалині фазові складові розташовуються по шарах: верхній - кубічний та моноклінний ZrO2, NiO, а внутрішній - моноклінний ZrO2, Ni та Ni5Zr. На межі з окалиною шар сплаву (підокалина) має дефіцит цирконію. Встановлено, що окиснення NiZr відбувається завдяки дифузії кисню (переважно) по аніонним вакансіям у гратці моноклінного ZrO2. Зниженням концентрації цих вакансій або зменшенням їх рухливості пояснюється той експериментальний факт, що з підвищенням температури від 600 до 850 <$E symbol Р>C зменшуються q та <$E K sub roman p>. За температури <$E t~symbol У ~850~symbol Р>C механізм окиснення змінюється: відбувається зустрічна дифузія <$E roman Zr sup 4+> по міжвузловинам у гратці ZrO2. Зовнішній шар окалини (NiO) насичується діоксидом цирконію, втрачає захисні властивості, що сприяє дифузії кисню. З цієї причини за умов підвищення температури до 1 000 <$E symbol Р>C збільшується q і <$E K sub roman p>.


Ключ. слова: окисление, кинетика, окалина, фазовый состав, диффузия, диоксид циркония, вакансия, механизм окисления
Індекс рубрикатора НБУВ: К66-143 + Г542.334.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського