РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000147849<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зербіно Д. Д. 
Розшаровуючі аневризми аорти внаслідок медіонекрозу: особливості макроскопічної діагностики / Д. Д. Зербіно, Ю. В. Бісярін, Ю. І. Кузик // Серце і судини. - 2004. - № 3. - С. 48-52. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зазначено, що кількість випадків розшарування аневризм аорти (РАА) за останні роки невпинно зростає. Значну частку серед них займає медіонекроз аорти (МНА) - неатеросклеротичне ураження аорти з кістозним медіонекрозом стінки. На підставі комплексного патоморфологічного дослідження визначено особливості макроскопічних змін за РАА внаслідок МНА. За період 1999 - 2003 рр. досліджено 66 автопсій хворих з РАА, серед них 36 (54,4 %) - з МНА. Досліджено 28 аорт з МНА, повністю описано макроскопічні зміни в аорті. Для РАА за МНА характерними є три головні макроскопічні компоненти: перший - проксимальний розрив інтими (вхід у розшаровуючу гематому); другий - власне порожнина розшарування аневризми, яка була другим несправжнім стовбуром аорти; третій - дистальний розрив інтими, який формував сполучення порожнини розшарування з дистальним відділом аорти, забезпечуючи циркуляцію в обох стовбурах. Проксимальний розрив локалізувався у надклапанній частині аорти, рідше - в середній частині дуги аорти; дистальний - у надбіфуркаційній ділянці. Розшарування аорти найчастіше поширювалося по задньо-бічній стінці. Виділено три головні варіанти розшарування. Найчастішим є локальне ураження, рідшим - тотальне розшарування аорти та найрідше - субтотальне. Визначено три компоненти РАА: проксимальний розрив інтими, власне порожнина розшарування та дистальний розрив інтими. Виділено три головні варіанти розшарування та два підваріанти. Головною діагностичною ознакою МНА є формування "двостовбурової" аорти. Характерно, що розшарування та розрив за МНА, на відміну від інших аневризм аорти, виникають без попередньої дилатації судинного просвіту.


Ключ. слова: розшаровуюча аневризма аорти, медіонекроз аорти
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського