РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000142016<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пілінська М. А. 
Цитогенетичне обстеження учасників ліквідації наслідків Чорнобильської аварії за допомогою традиційного цитогенетичного аналізу та методу флуоресцентної in situ гібридизації (FISH) / М. А. Пілінська, С. С. Дибський, О. Б. Дибська, Л. Р. Педан // Журн. Акад. мед. наук України. - 2003. - 9, № 3. - С. 465-475. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Під час комплексного цитогенетичного обстеження 30 учасників ліквідації наслідків Чорнобильської аварії з високими офіційно зареєстрованими дозами опромінення (від 19 до 142 сГр, середня доза 52 сГр) показано, що навіть через 15 років після гострого опромінення зберігається залишковий радіоіндукований цитогенетичний ефект, який виявляється в лімфоцитах периферичної крові як індикаторних клітинах. За допомогою методу класичного цитогенетичного аналізу рівномірно забарвлених хромосом і новітнього молекулярно-цитогенетичного методу FISH-WCP підтверджено, що у віддалені строки після Чорнобильської аварії стабільні цитогенетичні маркери радіаційної дії на людину (транслокації та інсерції) зберігаються на вірогідно підвищеному рівні, який відповідає поглинутій дозі гама-опромінення, а нестабільні аберації (дицентричні та кільцеві хромосоми) на 91,6 % елімінувалися з часом. Обидва цитогенетичні методи дозволили встановити значну гетерогенність радіаційно індукованого цитогенетичного ефекту у різних осіб з ідентичними офіційно зареєстрованими дозами опромінення, що може свідчити не тільки про генетично зумовлену індивідуальну норму реакції на мутагенну дію радіації, але й про некоректність офіційно встановлених доз опромінення, що і було підтверджено в ході реконструкції справжніх доз радіації за результатами FISH-аналізу.


Ключ. слова: хромосомні аберації, іонізуюча радіація, біодозиметрія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р368.4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського