РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000140327<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гарасим Ю. А. 
Термоупрочнение высокопрочных конструкционных сталей с использованием эффекта неполной гомогенизации / Ю. А. Гарасим, И. Длоуги, С. П. Ошкадеров // Металлофизика и новейшие технологии. - 2003. - 25, № 7. - С. 935-958. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Вивчено можливості використання ефекту незавершеної гомогенізації аустеніту як високоефективного методу термозміцнення економно легованих високоміцних сталей MnSiCrMoV з різним вмістом вуглецю (0,3 %; 0,54 %; 0,76 %). Відмінність методу полягає в тому, що аустенізація здійснюється за умов швидкісного нагріву, який сприяє формуванню в сталях гетерогенної на макро- та мікрорівнях структури сталі з поліпшеним комплексом характеристик міцності та в'язкості руйнування. Показано, що за умов застосування швидкісного нагрівання процеси <$E alpha~symbol О~gamma>-перекристалізації значно випереджають розчинення карбідної фази, що сприяє формуванню за температур вище <$E Ac sub 3> аустеніту з вмістом вуглецю, нижчим за середній, який гетерогенізований залишками частинок карбідної фази. Встановлено, що у випадку використання під час аустенізації сталі з 0,3 % C швидкісного нагріву вдається одержати після гартування від різних температур маловуглецевий мартенсит, або мартенсит з мікрообластями з підвищеним вмістом легуючих елементів. Такі структурні комплекси характеризуються більш низькою схильністю до крихкого руйнування. Розглянуто роль різних структурних параметрів термозміцнених сталей в ініціюванні крихкого руйнування. Розкрито можливості використання даного методу в термозміцненні сталей з різним легуванням для покращання заданих службових характеристик (наприклад, контактної витривалості). Доведено принципову можливість використання сталей з вмістом вуглецю більше 0,35 - 0,4 % як конструкційних за умов їх термозміцнення, з використанням методу незавершеної гомогенізації.


Ключ. слова: конструкционная сталь, карбиды, термоупрочнение, гомогенизация, аустенизация, прочность, вязкость разрушения, хрупкое разрушение, контактная выносливость
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.43 + К651.401,27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського