РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000137680<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Морозов А. А. 
Роль интеллектуальных систем и компьютерных технологий в смене эры противостояния стратегических вооружений на эру информационных войн / А. А. Морозов, В. А. Ященко // Мат. машини і системи. - 2002. - № 3. - С. 3-15. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Розглянуто концепції інформаційної переваги й інформаційних воєн, висунуті міністерством оборони США та реалізовані в межах стратегічних програм цього міністерства. Подано комплекси, системи та технології, розроблені та застосовані розвинутими країнами в реалізації цих концепцій. Зроблено висновок, що дослідження та розробки в галузі штучного інтелекту, інтелектуальних систем і роботів є дуже актуальними та визначають великою мірою добробут і безпеку країни. Наведено історичну довідку розробок інституту та стислий опис сучасних розробок систем державного управління, а також результати фундаментальних досліджень в галузі нових технологій. З огляду на те, що зміна ери протистояння стратегічних озброєнь на еру інформаційних воєн знаходиться в початковій стадії, зроблено висновок: зволікання в розгортанні робіт зі створення вітчизняних та вдосконалення існуючих комп'ютерних і комунікаційних технологій, розробки інтелектуальних робототехнічних систем, високоінтелектуальних систем збору, збереження й обробки інформації з метою здійснення протистояння в боротьбі за інформаційну перевагу може призвести до необоротних наслідків. Акцентовано увагу на необхідності створення умов для розробки нової концептуальної основи інтелектуальних засобів, нових поколінь інформаційних систем і робототехніки, що володіють технічним слухом, зором, можливостями розпізнавання образів; відновлення вітчизняної технології та закупки новітніх закордонних технологій, потрібних для впровадження на базі власної комп'ютерної та комунікаційної індустрії. В Україні і, зокрема, в Інституті проблем

математичних машин і систем НАН України накопичено значний обсяг теоретичних і прикладних досліджень, ще зберігся склад висококваліфікованих кадрів вчених і фахівців. У разі широкого й ефективного залучення їх до наукових досліджень можна істотно ліквідувати наявне відставання від передових у технологічному відношенні країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4/8)141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського