РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000135964<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баранський П. І. 
Проблеми, пов'язані з довготривалим перебуванням космічних кораблів з астронавтами на борту в міжпланетному просторі (Довготривалі космічні подорожі: погляд у майбутнє) / П. І. Баранський, Є. Ф. Венгер, О. В. Гайдар // Косм. наука і технологія. - 2002. - 8, № 4. - С. 86-95. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Висвітлено проблеми планування та практичної реалізації довготривалих космічних подорожей у міжпланетному просторі. На підставі аналізу сучасного стану науки та техніки визначено електромагнітний захист від радіації космічного корабля (КК), призначеного для довготривалих космічних подорожей, його екіпажу, засобів регенерації біомаси та кисню (у формі космічних оранжерей чи мікроорганізмів) і напівпровідникової елементної бази бортових ЕОМ, систем автоматики та радіотелекомунікації можна забезпечити лише за рахунок використання матеріалів майбутнього, які будуть характеризуватися "кімнатнотемпературною" надпровідністю, високими значеннями критичних магнітних полів, достатньою механічною надійністю та радіаційною стійкістю; безпечне та прийнятне функціонування членів екіпажу та інших об'єктів живої природи, як і напівпровідникової елементної бази відповідальних технічних вузлів і засобів автоматики числових бортових систем, може бути забезпечене лише шляхом створення магнітного оточення на борту КК, наближеного до того, яке існує за земних умов. Тобто, кабіна КК має бути сама надійно захищеною від впливу сильного магнітного поля (кілька сотен мілітесла), яке одночасно буде захисним щитом для КК від космічної (переважно протонної) радіації.


Індекс рубрикатора НБУВ: О68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського