РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000134138<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жарінов О. Й. 
Переносність та ефективність метопрололу у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю залежно від наявності фібриляції передсердь / О. Й. Жарінов, О. Є. Кітура // Серце і судини. - 2004. - № 1. - С. 81-87. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Порівняно переносність та ефективність селективного (<$E beta>-адреноблокатора метопрололу у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю (ХСН) зі збереженим синусовим ритмом (СР) або фібриляцією передсердь (ФП). У відкрите неконтрольоване дослідження увійшли 74 пацієнти віком 38 - 74 роки з ХСН III - IV функціональних класів за NYHA, ішемічного та неішемічного походження, із фракцією викиду лівого шлуночка <$E symbol Г~35> %. Ретроспективно виділено дві клінічні групи: A - 43 пацієнти із збереженим СР, B - 31 з постійною формою ФП. Після стабілізації стану всім хворим призначено метопролол із використанням методу повільного титрування. Через 3, 6 і 12 міс реєстрували дозу препарату, побічні події. Оцінено толерантність щодо фізичного навантаження за показником дистанції 6-хвилинної ходьби (ДШХ), якість життя. Проведено ехокардіографічне дослідження, визначено рівень адреналіну та норадреналіну в крові. Встановлено, що поєднання ХСН з ФП більш характерне для пацієнтів похилого віку. Асоціюється воно з більшою частотою серцевих скорочень (ЧСС) у стані спокою (<$E roman p~<<~0,05>) та наприкінці фізичного навантаження (<$E roman p~<<~0,05>), істотним зниженням показників ДШХ (<$E roman p~<<~0,05>) і збільшенням розмірів лівого передсердя (<$E roman p~<<~0,05>) у порівнянні з такими у пацієнтів зі збереженим СР. Наприкінці 3 міс. титрування дози 100 мг досягли у 15-ти (34,9 %) пацієнтів з групи A і 16 (51,6 %) - групи B (<$E roman p~<<~0,05>). Середньодобова доза метопрололу у пацієнтів з групи A становила (<$E 69,9~symbol С~15,4>) мг, групи B - (<$E 74,8~symbol С~16,6>) мг (<$E

roman p~>>~0,05>). Терапія метопрололом задовільно переносилася пацієнтами з ХСН на тлі СР і ФП, а частота небажаних "подій" і випадків відміни препарату достовірно не відрізнялася між групами. На тлі застосування метопрололу в обох групах спостережено достовірне зменшення ЧСС у стані спокою та після навантаження, поліпшення функціонального класу ХСН, асоційованої із станом здоров'я, якості життя, зниження рівня катехоламінів у крові. Показник ДШХ збільшився за 12 міс. у групі A з (<$E 225,6~symbol С~16,0>) до (<$E 346,4~symbol С~12,0>) м (<$E roman p~<<~0,001>), в групі B - з (<$E 191,2~symbol С~12,0>) до (<$E 327,4~symbol С~10,6>) м (<$E roman p~<<~0,001>). Зроблено висновок, що поєднання систолічного варіанту ХСН з ФП асоціюється з вищою ЧСС у стані спокою та після навантаження, ніж у хворих із СР, а також значнішою дилатацією лівого передсердя. Наявність ФП не перешкоджає досягненню цільових доз метопрололу та не асоціюється зі збільшенням частоти його побічних ефектів і відміни з огляду на погану переносність. Незалежно від наявності ФП, у хворих з ХСН терапія метопрололом забезпечувала поліпшення систолічної функції серця, переносності фізичного навантаження, якості життя, зниження рівня катехоламінів у крові.


Ключ. слова: хронічна серцева недостатність, фібриляція передсердь, частота серцевих скорочень, метопролол
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського