РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000133959<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Татаренко В. А. 
Параметри міжатомової взаємодії в сплаві заміщення ГЦК-Ni - Fe за експериментальними даними про магнітні характеристики та рівноважні значення інтенсивності дифузного розсіяння випромінювань / В. А. Татаренко, Т. М. Радченко, В. М. Надутов // Металлофизика и новейшие технологии. - 2003. - 25, № 10. - С. 1303-1319. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Застосовано мікроскопічний підхід А. Г. Хачатуряна, що пов'язує залежність від часу близького порядку з дифузією атомів і дозволяє використовувати вимірювання часової залежності інтенсивності дифузного розсіяння випромінювань монокристалом твердого розчину для визначення ймовірностей елементарних дифузійних стрибків атомів в одиницю часу у різні вузли гратниці та коефіцієнтів дифузії. Кінетику релаксації такої інтенсивності для бінарного розчину заміщення можна описувати кінетичними моделями з одним, двома або трьома часами релаксації. На прикладі пермалою встановлено, що за оціненим у межах моделі з одним часом релаксації рівноважним значенням інтенсивності, магнітний внесок у енергію "змішання" атомів (у низькоспінових станах) цього сплаву сприяє його атомовому впорядкуванню, а наявність в ньому атомів Ni та Fe з суттєво різними спінами обумовлює можливість його "переривчастого" фазового переходу з парамагнітного стану в магнітний. Показано, що втілення малих домішок C у сплав заміщення ГЦК-Fe - Ni імовірніше підвищує феромагнітну складову зв'язку спінів Ni зі спінами Fe, понижує феромагнітну складову зв'язку спінів Ni зі спінами Ni та підвищує антиферомагнітну складову зв'язку спінів Fe зі спінами Fe.


Ключ. слова: енергія змішання, обмінна взаємодія, дифузне розсіяння
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.02 + К232.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського