РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000133326<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Руденко С. С. 
Особливості впливу хімічних та фізичних чинників на цитогенетичні показники кореневих меристем Pisum sativumL. / С. С. Руденко, Т. В. Морозова, С. С. Костишин, Є. Д. Стрельченко // Цитология и генетика. - 2002. - 36, № 3. - С. 22-27. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлено результати порівняльного аналізу цитогенетичної дії різних хімічних та фізичних чинників на меристематичні клітини гороху посівного (Pisum sativumL.). Досліджено цитогенетичні ефекти сполук алюмінію, кадмію та селену, а також рентгенівського опромінення. Визначено цитогенетичні індекси за дій різних доз зазначених чинників та проаналізовано специфіку дії останніх на співвідношення фаз мітозу. Показано, що за дії хлориду алюмінію серед мітотичних клітин зростає відносна доля тих, що перебувають на стадії анафази, хлориду кадмію - на стадії профази, селеніту натрію - на стадії мета- та анафази, рентгенівського опромінення - на стадії телофази. За здатністю індукувати частоту аберантних анафаз досліджені хімічні елементи можна розмістити в ряд: <$E roman {Se(від 3,75~cdot~10 sup -6 M})> <$E >>~roman {Al(від 3,86~cdot~10 sup -5 M})> <$E >>~roman {Cd(від 8,44~cdot~10 sup -5 M})>. Максимальна в експерименті доза рентгенівського опромінення (<$E 9,03~cdot~10 sup -3> Кл/кг) зумовлює частоту хромосомних аберацій, аналогічну впливу максимальних доз алюмінію та селену (<$E 3,86~cdot~10 sup -4> та <$E 8,34~cdot~10 sup -6> M відповідно). При цьому менші за потужністю дози рентгенівського опромінення спричиняють більшу за вказану частоту хромосомних аберацій, що підтверджує справедливість гіпотези степеневої залежності виходу генетичних змін від дози опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213-264.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського