РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000129787<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жарінов О. Й. 
Місце інгібіторів ангіотензин-перетворювального ферменту в лікуванні та профілактиці серцевої недостатності / О. Й. Жарінов // Серце і судини. - 2003. - № 1. - С. 114-120. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

З позицій доказової медицини інгібітори ангіотензин-перетворювального ферменту (ІАПФ) є ефективними засобами лікування та профілактики хронічної серцевої недостатності (ХСН). В оптимальних терапевтичних дозах ці препарати забезпечують покращання виживання й якості життя хворих з ХСН, сповільнюють прогресування захворювання, запобігають декомпенсації кровообігу. Застосування ІАПФ характеризується відмінним співвідношенням витрат та ефективності. Найбільш переконливі докази ефективності у хворих з тяжкою, помірною ХСН і безсимптомною дисфункцією лівого шлуночка (ЛШ) одержано в класичних контрольованих дослідженнях CONSENSUS, SOLVD і V-HeFT II з використанням еналаприлу. Крім того, ІАПФ є визнаними засобами профілактики постінфарктного ремоделювання серця. Згідно з міжнародними та національними рекомендаціями з лікування ХСН всім хворим із систолічною дисфункцією ЛШ, незалежно від наявності та вираженості симптомів ХСН і за відсутності протипоказань, необхідно тривало (звичайно - пожиттєво) призначати ІАПФ. Позиція ІАПФ як засобів першого вибору не змінилася після впровадження в лікування ХСН <$E beta>-адреноблокаторів, антагоністів рецепторів ангіотензину II, а також здійснення досліджень з метою порівняння ефективності цих препаратів та ІАПФ. Особливу перспективу має вивчення можливостей застосування ІАПФ у хворих з ХСН зі збереженою систолічною функцією ЛШ.


Ключ. слова: серцева недостатність, дисфункція лівого шлуночка, інгібітори ангіотензин-перетворювального ферменту, еналаприл
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського