РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000127064<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тронько М. Д. 
Йодне забезпечення та ендемія зоба у дітей Північного регіону України / М. Д. Тронько, В. І. Кравченко, Р. Бертолліні, Е. Суоніо, В. І. Турчин, О. В. Епштейн, І. А. Лузанчук, Я. Б. Кульчинська, О. Я. Боярська, О. В. Копилова // Журн. Акад. мед. наук України. - 2003. - 9, № 1. - С. 52-61. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено епідеміологічне дослідження стану щитовидної залози у 1 846-ти дітей із трьох забруднених контрольованих районів Чернігівської області (Чернігівського, Ріпкинського, Козелецького) та м. Чернігова, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Виявлено, що захворюваність на ендемічний зоб серед обстежених дітей у середньому складає 49,1 % (у різних населених пунктах від 17,5 % до 77,4 %). Дані концентрації йоду в сечі та тиреоглобуліну у сироватці крові свідчать, що майже всі діти відчувають нестачу йоду, з близько 40 % з них зафіксовано слабку та помірну йодну недостатність. Анкетування обстежених свідчить про низький рівень вживання йодованих продуктів, зокрема, йодовану сіль використовують у різних населених пунктах від 4,6 до 6,9 % обстежених. Зроблено висновок, що патологія щитовидної залози, викликана недостатністю йоду в навколишньому середовищі, може збігатися з негативною дією на її стан чинників Чорнобильської аварії та призводити до стимуляції росту ураженої радіойодом залози.


Ключ. слова: діти, щитовидна залоза, йодна недостатність, ендемічний зоб, наслідки аварії на ЧАЕС, концентрація йоду у сечі, тиреоглобулін
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.21-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського