РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000125740<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ємець О. В. 
Зональний галеніт Берегівського рудного поля: хімічний склад, термоелектричні властивості та закономірності формування / О. В. Ємець // Мінерал. журн. - 2003. - 25, № 1. - С. 104-111. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Описано результати вивчення зонального галеніту Берегівського рудного поля. Досліджено його хімічний склад, вивчено взаємозв'язок між вмістом домішок та величиною термоелектрорушійної сили, а також виконано числове фізико-хімічне моделювання мінералоутворення в системі Pb - Sb - S. Зональність галеніту проявляється за структурного травлення у вигляді чергування темних та світлих смуг, або ж виражена субпаралельними "ланцюжками" дрібних, сингенетичних галеніту, включень буланжериту. Виявлено, що осциляційна зональність зумовлена ритмічним коливанням домішок Sb від 0,01 до 0,13 %. Вміст Sb у галеніті прямо корелює з його термоелектрорушійною силою відповідно до ізоморфного заміщення <$E roman Sb sup 3+~+~roman e sup -~ symbol О~roman Pb sup 2+>. Морфологічні особливості досліджуваного галеніту та результати фізико-хімічного моделювання свідчать про формування зональності внаслідок автоколивань концентрації Sb у кристалічних двориках зростаючих індивідів галеніту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.312-4

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського