РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000123841<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Котречко С. А. 
Деформация и разрушение нанокристаллов ОЦК-металлов / С. А. Котречко, Ю. Я. Мешков, А. В. Филатов, А. В. Овсянников // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2004. - 2, Вип. 1. - С. 227-243. - Библиогр.: 26 назв. - рус.

Узагальнено літературні дані, а також наведено результати оригінальних досліджень з проблем моделювання міцності та руйнування нанокристалів ОЦК-металів. Показано, що характерною особливістю процесу деформації нанокристалів ОЦК-металів є ефект втрати стабільності нанокристала, що виявляється в різкому падінні рівня напружень у нанокристалі. У даному випадку ступінь падіння розтягальних напружень може досягати 70 %. Втрата стабільності відбувається у результаті перебудови кристалічної структури, що є механізмом необоротної (пластичної) деформації цього класу матеріалів. Показано, що рушійною силою цих перебудов є дотичні напруження. Установлено принципові відмінності між втратою стабільності на атомному (рівень елементарної комірки) та нанорівні. На прикладі моделювання за допомогою методу молекулярної динаміки гідростатичного розтягу нанокристалів молібдену та заліза проаналізовано закономірності утворення тріщин у нанокристалах. Показано, що утворенню атомногострих тріщин передує зсувна нестабільність нанокристала, а самі тріщини розкриваються в площинах зсуву {110}. Розглянуто роль флуктуацій у процесі втрати стабільності нанокристалів. Підкреслено, що розробка моделей зсувної нестійкості й тріщиноутворення в нанокристалах є актуальною проблемою створення фізичних основ міцності та пластичності цього нового класу матеріалів.


Ключ. слова: ОЦК-нанокристалл, деформация, сдвиг, трещинообразование, разрушение
Індекс рубрикатора НБУВ: К202 + В371.236 + В378.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського