РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000123082<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рокитко П. В. 
Вплив УФ-опромінення та висушування на різноманітність бактерій у грунтах / П. В. Рокитко, В. О. Романовська, Ю. Р. Малашенко, Н. А. Чорна // Мікробіол. журн. - 2004. - 66, № 1. - С. 68-77. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Показано, що після дії ДНК-пошкоджуючих факторів, а саме УФ-опромінення або висушування, у грунті знизилися загальна чисельність бактерій і кількість видів, тобто зменшилась мікробна різноманітність. Крім цього, у таких грунтах знайдено нечисленні види бактерій. Висушування або УФ-опромінення дають можливість повніше оцінити мікробну різноманітність у грунтах, а також виявити радіорезистентні бактерії. Штами Methylobacterium extorquens, M. mesophilicum, Bacillus subtilis, B. cereus, ізольовані після УФ-опромінення або висушування грунтових зразків, характеризувалися високою резистентністю до <$E gamma>-опромінення (ЛД99,99 - 5 - 10 кГр). Чутливі до висушування або УФ-опромінення бактерії (представники роду Pseudomonas) були чутливими і до іонізуючої радіації (ЛД99,99 - 0,09 кГр). Нокардієформи та представники Myxococcus займали проміжне положення між представниками родів Methylobacterium і Pseudomonas за резистентністю до вищеназваних стресових агентів.


Ключ. слова: грунтові бактерії, іонізуюче випромінення, дегідратація, мікробна різноманітність
Індекс рубрикатора НБУВ: П058.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського