РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000123023<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Амосова К. М. 
Вплив соєвого білка на показники ліпідного обміну в сироватці крові хворих з гіперліпідемією на тлі хронічної ішемічної хвороби серця (подвійне сліпе плацебоконтрольоване дослідження) / К. М. Амосова, С. С. Гуляєв-Зайцев, Н. О. Карел, Н. Ф. Кігель, К. М. Яременко, Н. Г. Левитська, Г. В. Мостбауер, Т. Т. Подолець, Л. В. Амелічева // Серце і судини. - 2004. - № 2. - С. 32-38. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проведено подвійне сліпе плацебоконтрольоване дослідження впливу біологічно активної добавки, що містить соєвий білок, на вміст загального холестерину (ЗХС) і показники ліпідного спектра сироватки крові хворих з ішемічною хворобою серця (ІХС) з гіперліпідемією та оцінка її переносності. У дослідженні взяли участь 40 пацієнтів віком від 35 до 70 років - у середньому (<$E 63,1~symbol С~2,3>) роки з хронічними формами ІХС. Критеріями виключення були вторинна гіперхолестеринемія, терапія гіполіпідемічними медикаментозними препаратами, застійна серцева недостатність IIБ і вищої стадії, гострий коронарний синдром, тяжкі порушення ритму та провідності, планова хірургічна реваскуляризація міокарда, нестабільна стенокардія, ниркова та/або печінкова недостатність, цукровий діабет у стані декомпенсації, зловживання алкоголем, ожиріння III - IV ступеня. Лабораторними критеріями включення в дослідження слугували підвищення вмісту ЗХС у сироватці крові до 5,5 - 8,0 ммоль/л та/або холестерину ліпопротеїнів низької густини (ХС ЛПНГ) <$E symbol У~3,0> ммоль/л. Цільовими вважали рівні <$E roman ЗХС~<<~4,5> ммоль/л та <$E roman ХС~ЛПНГ~<<~2,6> ммоль/л (за рекомендаціями щодо рівнів цих показників для пацієнтів з встановленим діагнозом ІХС) [12]. Усі хворі, які мали критерії включення та не мали критеріїв виключення, протягом не менше 2 міс. дотримувалися гіполіпідемічної дієти. В клініці як доповнення до загальноприйнятої терапії ІХС (нітрати, аспірин, бета-адреноблокатори, антагоністи кальцію, інгібітори АПФ, діуретики) протягом 42-х діб одержували біологічно активну добавку (БАД), що містила

соєвий білок, у дозі 32 г/добу. На початку та в кінці дослідження в усіх хворих визначали рівні ЗХС, ХС ліпопротеїнів високої густини (ЛПВГ) і тригліцеридів (ТГ) у капілярній крові за допомогою імуноферментного методу. Розраховано рівень ХС ЛПНГ за Фрідвальдом і коефіцієнт атерогенності (КА) за Клімовим. Визначено також біохімічні показники функції печінки, нирок, рівень електролітів. На початок дослідження хворих І та ІІ груп зіставлено за віком, статтю, формами ІХС, супутніми захворюваннями та характером медикаментозного лікування. Протягом дослідження у пацієнтів, які приймали БАД із соєвим білком, відзначено достовірне (<$E roman p~<<~0,05>) зниження рівнів ЗХС (на 18,1 %), КА (на 32,2 %) і коефіцієнта ХС ЛПНГ/ХС ЛПВГ (на 20,3 %) без статистично достовірних змін ХС ЛПНГ, ХС ЛПВГ і ТГ. У групі 2 на тлі прийому плацебо статистично значущих змін усіх показників не зауважено. Істотну динаміку показників клінічного статусу та даних біохімічного дослідження крові у хворих обох груп не спостережено. Переносність БАД "Сомохол" у більшості пацієнтів була задовільною. Лише 2 (8,0 %) хворих скаржилися на значний метеоризм протягом перших 3 - 4 діб і тому відмовилися від препарату. Ще у 5-ти (20,0 %) пацієнтів цієї групи було незначне здуття живота у перші 3 - 4 доби, яке зникло в подальшому. З тою самою частотою це спостережено і у хворих групи 2 (3 пацієнти, чи 20,0 %). Зроблено висновок, що приймання протягом 42-х діб БАД, яка містить соєвий ізольований білок, у дозі 32 г/добу у хворих з ІХС з помірною (ЗХС 5,5 - 8,0 ммоль/л) гіперліпідемією знижує рівень ЗХС у середньому на 18,1 %, КА - на 32,2 % і

співвідношення ХС ЛПНГ/ХС ЛПВГ - на 20,3 %. Сприяє досягненню цільового рівня ЗХС у 64,0 % та ХС ЛПНГ у 32,0 % випадків за відсутності цих ефектів у групі плацебо. Єдиним побічним ефектом є метеоризм у перші 3 - 5 діб лікування, який у 8,0 % випадків був сильним і став причиною відмови від БАД. Частота помірного метеоризму (20,0 %) не відрізнялася від такої в разі приймання плацебо.


Ключ. слова: соєвий білок, обмін ліпідів, ішемічна хвороба серця
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського