РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000122199<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Блащук А. Г. 
Влияние степени окисления поверхности на процесс формирования сегрегационного профиля в сплаве <$E bold roman {Pt sub 80 Co sub 20}>(100) / А. Г. Блащук, М. А. Васильев, В. А. Тиньков // Металлофизика и новейшие технологии. - 2003. - 25, № 3. - С. 363-379. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

Вивчено вплив окиснення грані (100) на процес формування сегрегаційного профілю платини у приповерхневій зоні сплаву <$E roman {Pt sub 80 Co sub 20}>. Для цього використовується неруйнівний пошаровий аналіз, що грунтується на застосуванні іонізаційної спектроскопії, яка дає можливість неперервно змінювати глибину зондування первинних електронів, варіювати їх енергію. Показано, що на ранніх стадіях окиснення поверхні сегрегація Pt послаблюється та стримується. Далі, в міру окиснення, збагачення платиною грані (100) змінюється на збагачення кобальтом, тобто спостерігається ефект кросовера сегрегації. У цьому випадку процеси обміну атомів Pt на атоми Co відбуваються не тільки у двох верхніх шарах, а й, навіть, доходять до четвертого шару. У результаті у приповерхневій зоні сплаву <$E roman {Pt sub 80 Co sub 20}> замість коливного концентраційного профілю, характерного для неокисненого стану грані, формується немонотонний концентраційний профіль платини з мінімумом у другому шарі. Висловлено припущення про те, що рушійною силою міграції атомів Pt та Co поблизу поверхні сплаву є кисень, який прагне наситити свою валентність та сформувати поверхневі структури, подібні до структур оксидів <$E roman {Co sub 2 O sub 3}> та <$E roman {Co sub 3 O sub 4}>.


Ключ. слова: поверхностная сегрегация, неразрушающий послойный анализ, ионизационная спектроскопия, окисление, хемосорбция
Індекс рубрикатора НБУВ: К232.302.5

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського