РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000121768<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузнецова С. М. 
Влияние блокады 5-НТ2-рецепторов на церебральную гемодинамику и биоэлектрическую активность головного мозга у больных, перенесших ишемический инсульт, в реабилитационный период / С. М. Кузнецова, О. И. Лукач // Серце і судини. - 2004. - № 1. - С. 88-95. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Проведено комплексний аналіз впливу блокатора 5-НТ2-рецепторів нафтидрофурилу (енелбін-ретард) на церебральну гемодинаміку, біоелектричну активність головного мозку у хворих, які перенесли ішемічний інсульт (ІІ), і визначено доцільність його застосування в системі реабілітації цієї категорії хворих. Досліджено 20 хворих, які перенесли ІІ в каротидному басейні давністю від 2 міс. до 2 років після гострого періоду у віці 60 - 74 роки: у середньому (<$E 68,0~symbol С~0,7>) років. Етіологічним фактором інсульту було поєднання атеросклерозу й артеріальної гіпертензії. Наявність ішемічного вогнища верифіковано за даними комп'ютерної томографії (КТ) та магнітно-резонансної томографії (МРТ). Виділено 2 групи хворих. Першу групу становили хворі з локалізацією ішемічного вогнища (ЛІВ) у лівій півкулі (ЛП) (n = 10), другу групу - хворі з ЛІВ у правій півкулі (ПП) (n = 10). До та після курсового лікування проведено комплексне клініко-інструментальне обстеження. Стан психоемоційної та мнестичної діяльності визначено за геронтологічною шкалою депресивності, шкалою диференційованої самооцінки самопочуття, активності та настрою (САН), тестом запам'ятовування 10 слів. Дослідження церебральної гемодинаміки проведено за допомогою методів ультразвукової допплерографії екстра- й інтракраніальних судин та ультразвукового дуплексного сканування. Біоелектричну активність головного мозку досліджено за допомогою методу електроенцефалографії (ЕЕГ). Хворі одержували енелбін-ретард (нафтидрофурил) фірми "Зентива" в середній добовій дозі 300 мг протягом 1 місяця. У хворих з ЛІВ в ПП нафтидрофурил статистично достовірно збільшував лінійну систолічну

швидкість кровотоку (ЛСІПК) в іпсилатеральних вогнищу ураження загальній сонній (ЗСА) на 16,6 % (<$E roman p~<<~0,05>) і задній мозковій (ЗМА) артеріях на 18,8 % (<$E roman p~<<~0,05>) та об'ємну швидкість кровотоку в гетеролатеральній вогнищу ураження середній мозковій артерії (СМА) на 27,0 % (<$E roman p~<<~0,05>). У хворих з ЛІВ у ЛП нафтидрофурил статистично достовірно збільшував ЛСШК в гетеролатеральних вогнищу ураження ЗСА на 14,2 % (<$E roman p~<<~0,05>) і внутрішній сонній артерії на 11,2 % (<$E roman p~<<~0,05>) і об'ємну швидкість кровотоку в СМА на 18 % (<$E roman p~<<~0,05>). Курсовий прийом нафтидрофурилу у хворих з ЛІВ у ЛП призводив до статистично достовірного приросту частоти альфа-ритму в центральній і потиличній ділянках ураженої півкулі (відповідно на 7,5 % та 8,5 %, <$E roman p~<<~0,05>), і в потиличній ділянці інтактної півкулі (на 7,3 %, <$E roman p~<<~0,05>). У хворих з ЛІВ у ПП статистично достовірно приріст частоти альфа-ритму досягнуто лише в центральній ділянці інтактної півкулі (7,1 %, <$E roman p~<<~0,05>). У хворих, які перенесли ІІ, курсовий прийом препарату викликав статистично достовірні зміни співвідношення інтенсивності основних ритмів ЕЕГ переважно тільки в ураженій півкулі, які більш виражені у хворих з ЛІВ у ЛП (знижувалася інтенсивність дельта-ритму в скроневій ділянці на 23,8 % і бета-ритму на 14,1 % та збільшувалась інтенсивність альфа-ритму в скроневій ділянці на 26,3 %), ніж у хворих з ЛІВ у ПП (знижувалася інтенсивність дельта-ритму на 16,2 % і підвищувалася - альфа-ритму на 16,2 % у скроневій ділянці). Нафтидрофурил активізував внутрішньопівкульні взаємозв'язки між структурами мозку, які

генерують основні ритми ЕЕГ. Зроблено висновок, що у хворих, які перенесли ІІ, нафтидрофурил поліпшує церебральну гемодинаміку в судинах ураженої й інтактної півкуль, гармонізує внутрішньопівкульні взаємовідносини. Вплив препарату на церебральну гемодинаміку та біоелектричну активність головного мозку мав півкульні особливості, більш виражені у хворих з ЛІВ у ЛП. Це дає підстави рекомендувати включення препарату в комплексну систему реабілітації хворих, які перенесли ІІ.


Ключ. слова: нафтидрофурил, ишемический инсульт, реабилитационный период
Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського