РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000105244<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Амджадін Л.  
Трансформаційні зміни інституту сім'ї та шлюбних відносин в українському суспільстві: гендерний аналіз / Л. Амджадін // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2007. - № 3. - С. 60-75. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Установлено, що для сучасного стану соціального інституту сім'ї характерні певні гендерні особливості, а саме: інститут сім'ї як порівняно стійка соціальна структура суспільства є найбільш вагомою у масовій свідомості населення; знижуються показники шлюбності українського населення за одночасного підвищення показників розлученості, овдовіння та позашлюбного народження дітей. У сімейно-шлюбній структурі населення мають місце тенденції до зменшення частки молодих сімей, заснованих на офіційно оформленому шлюбі та зростання частки неповних сімей (без шлюбної пари), що складаються з матері та дитини; поглиблюється гендерна асиметрія у шлюбних і сімейних характеристиках населення, що виявляється, зокрема, у розриві між частками жінок і чоловіків, які перебувають у шлюбі, а також у зростанні кількості овдовілих осіб у суспільстві за рахунок жінок. Масова свідомість налаштована на збереження патріархатного типу сімей з завищеними вимогами до чоловіків, хоча виявляє готовність сприймати гендерно-рольовий розподіл певних обов'язків у сім'ї на паритетних засадах. Залишається традиційною гендерна сегрегація у сучасних українських сім'ях, що виявляється, зокрема, у звичайно більшій завантаженості жінок у порівнянні з чоловіками у сфері виконання обов'язків хатньої роботи та догляду за дітьми. Наявність поширених у суспільстві гендерних стереотипів доводить, що сучасні гендерні відносини перебувають у стані певної трансформації, зумовленому розвитком загальної політичної та соціально-економічної ситуації в країні, тому суперечливі тенденції, спостережені в інституті сім'ї,

потребують додаткового вивчення їх як феномену перехідного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського