РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000088545<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лозко Г. С. 
Коло Свароже. Відроджені традиції / Г. С. Лозко. - К. : Укр. письменник, 2005. - 222 c. - Бібліогр.: с. 216-220. - укp.

Обгрунтовано непересічну значимість народних звичаїв та обрядів, пов'язаних з календарем. Доведено, що кількаразові зміни літочислення протягом двох останніх тисячоліть зруйнували основи природного астрономічного календаря, за яким жили давні предки. Вперше в Україні порушено проблему реконструкції дохристиянського календаря Київської Русі. Проведено дослідження міфології українського народу як способу пізнання істини. Викладено теоретичні положення родової логіки, що обумовлює шляхи осягнення етнічного ідеалу. Наведено відомості про символіку священного, зокрема розглянуто найдавніші знаки-символи в Україні та дерево життя. Представлено матеріали про використання священних символів в обрядах та звичаях.

Обоснована существенная значимость народных обычаев и обрядов, связанных с календарем. Доказано, что многоразовые изменения летоисчисления на протяжении двух последних тысячелетий уничтожили основы природного астрономического календаря, по которому жили давние предки. Впервые в Украине рассмотрена проблема реконструкции дохристианского календаря Киевской Русси. Проведено исследование мифологии украинского народа как способа познания истины. Изложены теоретические положения родовой логики, обуславливающей пути постижения этнического идеала. Приведены сведения о символике священного, в частности рассмотрены наидревнешие знаки-символы в Украине и дерево жизни. Представлены материлы об использовании священных символов в обрядах и обычаях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(0)-60 + Т597.6/9 + Т52(23=УКР)-76/79

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА670129 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського