РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000088411<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шостакович-Корецка Л. Р. 
Клініко-епідеміологічна характеристика інфекцій varicella zoster virus та віруса Епштейна - Барр у ВІЛ-позитивних дітей / Л. Р. Шостакович-Корецка, В. В. Маврутенков, І. І. Хожило, З. О. Чикаренко // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 79-82. - Бібліогр.: с. 82. - укp.

Наведено результати клінічних досліджень інфекцій Varicella zoster virus (VZV) та вірусу Епштейна - Барр (ВЕБ) у 27-ми дітей віком від 6-ти місяців до 5-ти років, з яких 18 на період проведення обстеження мали невизначений ВІЛ-статус. Встановлено, що вітряна віспа (ВВ), як прояв первинної інфекції VSV, у дітей з різним ВІЛ-статусом протікає типово. Разом з тим, у дітей з доведеною наявністю ВІЛ-інфекції відзначено більш тяжкий прояв і тривалість висипів, а також вища частота гнійно-септичних ускладнень. Доведено, що у важких випадках або за ускладнених форм ВВ ефективним є поєднання ацикловіру, нормального імуноглобуліну людини для внутрішньовенного введення та цефалоспоринового антибіотику 3-ї генерації. Згідно з результатами дослідження понад 80 % дітей з невизначеним ВІЛ-статусом серопозитивні щодо ВЕБ-інфекції, у 75 %- виявлялася ДНК вірусу у сироватці крові. У цьому разі наявність специфічних антитіл не інгібує реплікацію вірусу та не захищає дитину від інфікування ВЕБ. Високий рівень інфікування ВЕБ серед ВІЛ-позитивних дітей вірогідно є фактором розвитку таких захворювань, як аденопатія, гепатит, анемія, тромбоцитопенія.

Представлены результаты клинических исследований инфекций Varicella zoster virus (VZV) и вируса Эпштейна - Барр (ВЭБ) у 27-ми детей в возрасте от 6-ти месяцев до 5-ти лет, из которых 18 на период исследования имели неопределенный ВИЧ-статус. Установлено, что ветряная оспа (ВО), как проявление первичной инфекции VZV, у детей с различным УВИЧ- статусом протекает типично. Вместе с тем, у лиц с доказанной ВИЧ-инфекцией отмечается более тяжелое течение и продолжительность периода высыпания, а также выше частота гнойно-септических осложнений. Доказано, что в случаях тяжелых или осложненных форм ВО эффективно сочетание ацикловира, нормального иммуноглобулина человека для внутривенного введения и цефалоспоринового антибиотика 3-й генерации. Согласно результатам исследования более 80 % детей с неопределенным ВИЧ-статусом серопозитивны по отношению к ВЭБ-инфекции, причем у 75 % выявлялась ДНК вируса в сыворотке крови. При этом наличие специфических антител не ингибирует репликацию вируса и не защищает ребенка от инфицирования ВЭБ. Высокий уровень инфицированности ВЭБ среди ВИЧ-позитивных детей является возможным фактором развития таких заболеваний, как аденопатия, гепатит, анемия, тромбоцитопения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514,0-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського