РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000086481<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боднар О. Я. 
Золотий переріз і неевклідова геометрія в науці та мистецтві / О. Я. Боднар. - Л. : Укр. технології, 2005. - 197 c. - Бібліогр.: с. 190-194. - укp.

Уперше після видання сто років тому Г.Мінковським його геометричної інтерпретації спеціальної теорії відносності наведено нову інформацію про реалізацію у живій природі закономірностей геометрії, зокрема у ростовому механізмі спірально-симетричних (філотаксисних) рослинних форм. Описано участь у ньому золотого перерізу - магічного числа, з яким в історії науки та мистецтва пов'язано уявлення про гармонію та досконалість. Висвітлено основні положення наукового відкриття законів неевклідової геометрії, що свідчать про фундаментальний зв'язок між різними напрямами наукового пізнання. У даному контексті проаналізовано наукову діяльність А.Ейнштейна, В.І.Вернадського, Ле Корбюзьє.

Впервые после издания сто лет назад Г.Минковским его геометрической интерпретации специальной теории относительности приведена новая информация о реализации в живой природе закономерностей геометрии, в частности ростовом механизме спирально-симметрических (филотаксисных) растительных форм. Описано участие в данном процессе золотого сечения - магического числа, с которым в истории науки и искусства связано представление о гармонии и совершенстве. Освещены основные положения научного открытия о законах неевклидовой геометрии, свидетельствующие о фундаментальной связи между различными направлениями научного познания. В данном контексте проанализирована научная деятельности А.Эйнштейна, В.И.Вернадского, Ле Корбюзье.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.54 + В181.114.9 + В181.163

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС41529 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського