РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000038199<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Курпіта В. І. 
Ефективність вакцинації медичного персоналу проти гепатиту В / В. І. Курпіта // Сучас. інфекції. - 2004. - № 2. - С. 31-36. - Бібліогр.: с. 35-36. - укp.

На сучасному етапі розвитку епідемічного процесу найбільш ефективною та економічно доцільною стратегією боротьби з гепатитом В визнано вакцинопрофілактику. У 1997 - 1998 р. проведено вакцинацію медичного персоналу (700 чоловік) Головного військового клінічного госпіталю МО України проти гепатиту В з використанням генно-інженерної вакцини з вмістом 10 мкг HBsAg у одній дозі з використанням різних схем вакцинації. Обстеження через 5 років показало, що у щеплених медичних працівників клінічних випадків гепатиту В не виявлено протягом усього періоду спостереження. Встановлено, що епідемічний процес серед нещепленого персоналу підтримується на високому рівні. У ході роботи визначено залежність рівня імунітету від обраної схеми вакцинації. Схему щеплень 0 - 1 - 6 міс. варто розглядати стандартною і використовувати у випадку планової вакцинації медичних працівників, схему 0 - 1 - 2 міс. можна розглядати альтернативною та використовувати у випадку необхідності екстреної профілактики. Зниження питомої частки щеплених з захисним рівнем антитіл до 50 % через 5 років свідчить про необхідність проведення ревакцинації. Показано, що генно-інженерна вакцина є високоефективною для специфічної профілактики гепатиту В серед медичного персоналу і характеризується епідеміологічною та імунологічною ефективністю.

На современном этапе развития эпидемического процесса наиболее эффективным и экономически целесообразным методом борьбы с гепатитом В признана вакцинопрофилактика. В 1997 - 1998 г. 700-м медицинским работникам Главного военного клинического госпиталя МО Украины проведена вакцинация против гепатита В генно-инженерной вакциной с содержанием 10 мкг HBsAg в одной дозе с применением разных схем вакцинации. Обследование через 5 лет показало, что у привитых медицинских работников клинических случаев гепатита В не выявлено в течение всего периода наблюдения. Установлено, что эпидемический процесс среди непривитого персонала поддерживается на высоком уровне. В ходе работы выявлена зависимость уровня иммунитета от выбранной схемы вакцинации. Схему прививок 0 - 1 - 6 мес. следует считать стандартной и использовать в случае плановой вакцинации медицинских работников, схему 0 - 1 - 2 мес. можно рассматривать альтернативной и использовать в случае необходимости экстренной профилактики. Снижение количества привитых с защитным уровнем антител до 50 % через 5 лет требует проведения ревакцинации. Показано, что генно-инженерная вакцина является высокоэффективной для специфической профилактики гепатита В среди медицинского персонала и характеризуется эпидемиологической и иммунологической эффективностью.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16691 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського