РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000034954<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ishchenko S.  
ENDOR study of irradiated tooth enamel = ПЕЯР опроміненої зубної емалі / S. Ishchenko, I. Vorona, S. Okulov // Фізика напівпровідників, квант. електроніка та оптоелектроніка. - 1999. - 2, № 1. - С. 84-92. - Библиогр.: 29 назв. - англ.

Зубна емаль, опромінена gamma- та рентгенівськими променями, вивчена методами ЕПР та ПЕЯР. Визначено, що радіаційно-стимульований ЕПР спектр емалі є комплексним сигналом з домінуючим вкладом від радикалів СО2-. Знайдено два типи СО2- радикалів: орієнтаційно впорядковані та розупорядковані центри. ЕПР спектри обох СО2- центрів описувались аксіальним g-тензором з компонентами g:: = 1,9975, g symbol ^ = 2,0021, g:: symbol ш symbol ш с. Спектри ПЕЯР невідпаленого порошку емалі складались із синглету на ларморівській частоті ядер 31P та дублету на ларморівській частоті протонів. Відпал зразків при T = 200-250 °C призводив до руйнування розупорядкованих центрів та появи в спектрах ПЕЯР надтонкої структури. Її аналіз за допомогою теорії порошкового ПЕЯР дозволив визначити надтонкі константи та вперше однозначно встановити, що впорядкований ємний СО2- радикал розташований в В позиції (заміщення фосфору) гратки біоапатиту. Це заміщення супроводжується зсувом ядер першої фосфорної сфери в сторону дефекту на 0,04 нм та утворенням гідроксильної вакансії в найближчому оточенні радикала.


Ключ. слова: зубна емаль, подвiйний електронно-ядерний резонанс, радiацiйно-iндукований електронний парамагнiтний резонанс
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського