РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000031491<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сметанин Б. Н. 
Влияние адаптации к положению тела лежа на ошибки указывания и зрительную оценку положения цели человеком / Б. Н. Сметанин, К. Е. Попов // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 4. - С. 283-289. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Оскільки центральна програма цільового руху включає в себе складову, спрямовану на компенсацію ваги руки, точність указування положення цілі (місць пред'явлення зорових мішеней) у темряві залежить від орієнтації руки, що рухається, відносно вертикалі. Перехід від вертикального положення тіла у горизонтальне супроводжувався за таких рухів зміщенням кінцевого положення руки уздовж осі тіла в бік голови. Досліджено, як змінюються помилки указування та зорова локалізація мішені під впливом адаптації до горизонтального положення тіла; у перебігу адаптації виконувалися цільові рухи до реальної мішені. Здійснювалися базовий експеримент і два експерименти з адаптацією за умов, які дещо розрізнялися. Під час першого експерименту з адаптацією випробувані не отримували зорової інформації щодо положення руки в просторі, і рухи руки до світної мішені могли коригуватися лише на базі пропріоцептивної інформації. За таких умов точність виконання цільових рухів до місць пред'явлення зорових мішеней не змінювалась. У другому експерименті з адаптацією випробувані мали можливість безперервно бачити маркер (світлодіод, що горить) на кінчику пальця. Після такої адаптаційної практики точність цільових рухів до віртуальних мішеней збільшувалася: статистично вірогідно зменшувались і постійна, і змінна помилки, а також обидва компоненти постійної помилки, тобто помилки вздовж осей X і Y. Проведене після цього експерименту тестування точності зорової локалізації мішеней за допомогою зорово-вербальної підгонки не виявило змін у патерні помилок порівняно з базовим експериментом. Таким чином, можна зробити висновок,

що сенсомоторна адаптація до горизонтального положення тіла відбувається більш успішно, якщо випробуваний під час адаптаційної практики отримує зорову інформацію щодо положення робочої точки; наявна адаптація не була пов'язана зі змінами в системі зорової локалізації мішені.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.25 + Р252.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського