РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000031422<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Казаков В. М. 
Взаємодія моноамінергічних та опіоїдних систем мозку кота під час здійснення реакцій ноцицепції та антиноцицепції / В. М. Казаков, Т. І. Панова // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 479-482. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

В дослідах на котах за допомогою електрошкірного подразнення лапи і сполучених з цим або ізольованих електростимуляції ряду мозкових структур та нейрохімічних впливів на них отримували різні за ступенем вираженості больові реакції: стандартні чи модульовані (посилені або послаблені). Посилення проявів больової реакції спостерігалось або після стимуляції норадренергічної і Р-ергічної систем, котрі локалізовані у вентральній зоні центральної сірої речовини середнього мозку (vl SGC) і моносинаптично зв'язаних з нею задньому, латеральному ядрах гіпоталамуса (Hp і Hl відповідно) і преоптичній області (RPO), або після пригнічення серотонінергічної системи, зосередженої в дорсолатеральній зоні центральної сірої речовини (dl SGC), дорсальному ядрі шва (Rd) і тісно пов'язаних з ними структурах - вентромедіальному, дорсомедіальному і паравентрикулярному ядрах гіпоталамуса (Hvm, Hdm і Hpv відповідно), перегородці (Sep), базолатеральному ядрі амігдали (Am bl), в полях 3-4 гіппокампа (CA 3-4) і цингулярній корі (GC). Пригнічення серотонінергічної системи призводило до зниження рівня функціонування мет-енкефалін- і beta-ендорфінергічної систем і посилення активності Р-ергічної системи. Послаблення проявів больової реакції, тобто аналгетичний ефект, спостерігалося або після стимуляції серотонін-, мет-енкефалін- і beta-ендорфінергічної систем, локалізованих у dl SGC, Rd, Hvm, Hdm, Sep, Am bl, CA 3-4 і GC, або після пригнічення норадренергічної системи. Останній вплив спричиняв гальмування Р-ергічної системи і підвищення функціональної

активності мет- енкефалін- і beta-ендорфінергічної систем. Розглядається компонентний склад двох антагоністичних систем мозку - ноцицептивної та антиноцицептивної. Антиноцицептивна система вміщує серотонін-, мет-енкефалін- і beta-ендорфінергічні елементи. Лей-енкефалін є неспецифічним активатором мет-енкефалін-, beta-ендорфін- і Р-ергічної систем. У ноцицептивну систему входять vl SGC, Hp, Hl і RPO, а в антиноцицептивну - dl SGC, Rd, Hvm, Hdm, Hpv, Sep, Am dl, CA 3-4 і GC.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського