РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000030922<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dmytrakh I. M. 
On corrosion fatigue emanating from notches: stress field and electrochemistry = Корозійно-втомні тріщини біля вирізів: напруження, електрохімія / I. M. Dmytrakh, G. Pluvinage, G. Qilafku // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2001. - 37, № 2. - С. 43-53. - Библиогр.: 17 назв. - англ.

Розглянуто зародження та ріст корозійно-втомних тріщин на поверхні напівколового вирізу у взаємозв'язку з полем напружень і локальними електрохімічними процесами в його порожнині. Досліджено типову корозійно активну систему вуглецева сталь - 3 % розчин NCl, в якій домінує електрохімічне розчинення металу. Напівколовий виріз розглянуто одночасно - як концентратор напружень та локальний корозійний електролізер. Поле пружно-пластичних напружень біля вирізу розраховано методом скінченних елементів з використанням пакету програм CASTEM 2000. Встановлено особливості початкових стадій корозійної втоми й існування деякої критичної густини тріщин q* на поверхні вирізу, після досягнення якої відбувається інтенсивна їх коалесценція та утворення макротріщини. Запропоновано модель цього процесу та аналітичну залежність для прогнозування кількості циклів навантаження N*, що відповідає критичній густині тріщин q*. Дана формула є функцією констант електрохімічного розчинення металу та густини струму корозії icorr на поверхні вирізу, а також ефективного напруження sigmaeff, що є деяким усередненим напруженням на відрізку 0 <= x <= xeff від вершини вирізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського