РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000030823<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Serebrovskaya T. V. 
Intermittent Hypoxia Alters Hypoxic Ventilatory Responses = Вплив періодичних гіпоксичних подразнень на чутливість дихання людини до гіпоксії / T. V. Serebrovskaya, R. J. Swanson, I. N. Karaban, Z. A. Serebrovskaya, E. E. Kolesnikova // Фізіол. журн. - 1999. - 45, № 5. - С. 9-18. - Библиогр.: 35 назв. - англ.

Метод періодичних гіпоксичних подразнень останнім часом отримав широке застосування для запобігання та лікування деяких хвороб, а також у спортивній практиці у комплексі тренувальних заходів. Механізм позитивної дії інтервального гіпоксичного тренування (ІГТ), зокрема, на функцію дихання, здебільшого залишається нез'ясованим. Досліджено чутливість системи дихання до гіпоксичного подразника, легеневу вентиляцію та газообмін у нормальних умовах та при диханні газовою сумішшю з 11 % кисню до і після 15-денного курсу ІГТ у 12 здорових чоловіків (24,6 років +- 1,9 років), а також у 6 чоловіків (24,2 роки +- 2,3 роки) контрольної групи, яким імітували дію ІГТ без зниження вмісту кисню у повітрі, що вдихається. ІГТ проводили методом еукапнічного зворотнього дихання зі зміною PAO2 від 110 до 35 мм рт. ст. на протязі 6 - 7 хвилин, тричі на день з 10-хвилинними перервами. Перед початком тренування вентиляторна відповідь (HVR) на гіпоксичний подразник малої величини (S1, PAO2 від 110 до 60 мм рт. ст.) не відрізнялась у двох положеннях тіла (сидячому та лежачому), але була на 45 % вища у сидячому положенні за умов суворої гіпоксії (S2, PAO2 від 60 до 35 мм рт. ст.). ІГТ викликало підвищення HVR в обох положеннях: S1 - відповідно на 70 % та 100 %, S2 - на 158 % та 200 %, а також значне збільшення максимальноі вентиляції легень (на 35 % та 78 %, відповідно). Спостерігалось також підвищення реакції легеневої та альвеолярної вентиляції на вдихування гіпоксичної суміші (на 36 % та 22 %, відповідно).

Найбільші зміни параметрів дихання було виявлено у осіб з гіперреактивним типом вентиляції. Обговорено можливі механізми виявлених реакцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського