РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000021677<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Будрейко О. А. 
Радіоізотопна ренографія в діагностиці порушень функції нирок у підлітків, хворих на цукровий діабет = Radioisotope renography in diagnosis of kindey dysfunction in juveniles with diabetes mellitus / О. А. Будрейко // Укр. радіол. журн. - 1998. - 6, № 3. - С. 287-290. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У підлітків, хворих на цукровий діабет, попри невисоку частість розгорнутої картини діабетичної нефропатії, нерідко виявляються латентні ознаки порушення функції нирок: мікроальбумінурія у 50,0 , зміни клубочкової фільтрації - у 60,8 хворих. Радіоізотопна ренографія посідає важливе місце в діагностиці ниркових дисфункцій, що проявляється значною частістю (78,3 ) патологічних змін ренографічної кривої у підлітків, хворих на цукровий діабет. Найхарактернішими є порушення показників часу досягнення максимуму активності та часу напіввиведення гіпурану: скорочення часу досягнення максимуму активності супроводжує стан декомпенсації вуглеводного обміну і частіше зустрічається у дівчат, затримка часу напіввиведення гіпурану зростає зі збільшенням тривалості та при декомпенсації захворювання; середній рівень цього показника у дівчат вище, ніж у хлопців. Діагностика діабетичної нефропатії у підлітків потребує диференційованого підходу з урахуванням результатів різних діагностичних методів. Це зумовлено наявністю групи хворих з порушенням селективності протеїнурії на тлі нормальної ниркової гемодинаміки, що відображається відсутністю кореляції між рівнем мікроальбумінурії та кількісними показниками ренографічної кривої.


Ключ. слова: инсулинозависимый сахарный диабет, подростки, диабетическая нефропатия, микроальбуминурия, радиоизотопная ренография, клубочковая фильтрация
Індекс рубрикатора НБУВ: Р364.1 + Р73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського