РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000018761<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ажажа В. М. 
Получение и металлофизика особо чистых металлов / В. М. Ажажа, Г. П. Ковтун, Г. Ф. Тихинский // Металлофизика и новейшие технологии. - 2000. - 22, № 2. - С. 21-35. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Узагальнено отримані останнім часом у ННЦ "ХФТІ" основні експериментальні результати стосовно отримання низки рідких та рідкісноземельних металів в особливо чистому стані та дослідження їх властивостей. Стисло викладено основні принципи фізичних методів рафінування металів (дистиляція, плавлення та зонна перекристалізація, електроперенос та його поєднання з зонним плавленням) з застосуванням вакуумної та надвисоковакуумної техніки. Показано перспективу комплексного застосування фізичних методів рафінування для глибокого очищення металів. Отримано низку металів у моно- та полікристалічному станах (Re, Ru, Os, W, Cr, Nb, V, Zr, Be, Ga, Dy тощо), чистота яких відповідає кращим світовим аналога. Під час дослідження фізико-механічних властивостей особливо чистих металів виявлено ряд особливостей та ефектів, що раніше не спостерігались у металів меншої чистоти. Так, у високочистого берилію виявлено надпластичність, у особливо чистого рутенію за гелієвих температур - магнітний пробій та аномально великі осциляції термо-ЕРС, які перевищують класичні на два порядки. З підвищенням чистоти монокристалів вольфраму та рутенію їх магнітний опір зростає на порядки. Характерні зміни властивостей спостережено і в інших високочистих металів.


Ключ. слова: особо чистые металлы, физические методы рафинирования, получение, особенности свойств
Індекс рубрикатора НБУВ: К345.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського