РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000018065<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корогод С. М. 
Передавальні властивості нейронних дендритів з тонічно активованими провідностями / С. М. Корогод, І. Б. Кулагіна, С. Тіч-Дюмон // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 4/5. - С. 259-264. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На математичних моделях реконструйованого мотонейрона стовбура головного мозку з тонічно активованими збуджуючими синаптичними входами, які були однорідно розподілені по дендритному розгалуженню, вивчалася передача соматопетального струму. Сома та аксон складали постійний пасивний витік. Позасинаптична дендритна мембрана була або пасивною, або активною (за типом Ходжкіна - Хакслі). Як оцінку ефективності передачі струму вздовж різних дендритних шляхів використовували поздовжню густину мембранного струму (на одиницю довжини шляху). Внесення сталої однорідної потенціалнезалежної провідності на одиницю поверхні мембрани дозволяло моделювати згадану синаптичну активацію. Така дія завжди викликала просторово неоднорідну мембранну деполяризацію, що згасала в напрямку від дистальних кінців дендрита до соми. Причиною такої неоднорідності була перевага соматопетальної вхідної провідності над соматофугальною у кожній точці дендрита із запечатаними дистальними кінцями та витоком на соматичному кінці. В активних дендритах часткові потенціалзалежні провідності прямували за цією деполяризацією згідно з їхніми кінетиками активації-інактивації. Чим більшою була локальна деполяризація, тим більший внесок до загальної мембранної електропровідності забезпечувала калієва провідність, яка не інактивується. Внесок натрієвої провідності, що інактивується, був на порядок меншим.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177*011в641.0,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського