До 100-річчя Національної академії наук України та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського




Біографістика  





Краєзнавство  



Джерелознавство  

Історія  


Політологія  

Держава і право  

Пам’яткознавство  

Заклади культури та історичної пам’яті  

Культура. Мистецтвознавство  













Природознавство  






Сортувати знайдені документи за: назвою датою
ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРИ
1.

 БЕРДИЧІВСЬКИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК

2.

 КОРАН (632–)
центральний релігійний текст ісламу, який мусульмани вважають одкровенням від Бога (Аллаха), перша писемна пам’ятка арабської літератури; складається зі 114 глав (сур), що поділені на вірші (аяти)

3.

 ОСОБНЯК БЕРЕТТІ (КИЇВ) (1848–)
двоповерховий особняк у стилі пізнього класицизму (сучасна адреса – Володимирська, 35), збудований архітектором В. Беретті за власним проєктом і відреставрований за проєктом В. Г. Кричевського за участі його учнів П. Костирка та О. Саєнка (1927); у різні часи приміщення належало Академії наук, ЦК КП(б)У, НКВС, наразі приймальня СБУ

4.

 ТАРАС ТРЯСИЛО, ФІЛЬМ (1927)
укр. художній німий фільм у жанрі епічної трагедії про повстання Тараса Трясила (Федоровича) 1630 року проти гноблення польської шляхти, знятий Одеською кінофабрикою ВУФКУ (1926) на основі однойменного віршованого роману В. Cосюри; імовірно, найбільш касово успішний укр. фільм того часу в Європі (у франц. прокаті мав назву Les Tartares ("Татари"); у СРСР звинувачений у формалізмі та націоналізмі, у 1937-му перемонтований та озвучений під назвою "Повість про гаряче серце"

 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського