Координатор проекту: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА

ID: NSOU0000142 адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/OSUA/NSOU0000142


Тип установи:  Наукова установа    
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
Відомство: Національна академія наук  
Область: Львівська область
Місто: Львів
  Інтернет-адреса: http://ethnology.lviv.ua/

  Вікіпедія


Підрозділи:
 Інститут керамології


Бібліотека:


 Наукові видання  Завантаження може тривати деякий час!
Наукові періодичні видання:
  1. Мистецтвознавство
  2.  Народознавчі зошити
  3.  Українська національна ідея: реалії та перспективи розвитку
  4.  Фольклористичні зошити

Інститут народознавства НАН України — науково-дослідний інститут в системі Національної академії наук України.

Інститут створено у лютому 1992 році на базі Львівського відділення Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії імені М. Рильського НАН України, що функціонувало впродовж десяти років і було утворено на базі Музею етнографії та художнього промислу АН України, фонди якого налічують понад 90 тис. експонатів і є загальнонаціональним надбанням.

До складу Інституту входять такі наукові відділи: історичної етнології, етнології сучасності, соціальної антропології, народного мистецтва, мистецтвознавства, та фольклористики.

Наявність у структурі Інституту Музею етнографії та художнього промислу з давніми науковими традиціями, які сягають початків діяльності Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові, визначає специфіку цієї наукової установи. Остання, крім здійснення наукових народознавчих досліджень, забезпечує культурно-просвітницьку роботу, широко пропагуючи культурні та мистецькі надбання українців як в Україні, так і за її межами. Наявність Музею у складі Інституту збільшує питому вагу співробітників, які не займаються безпосередньо дослідженнями, а здійснюють обслуговування Музею. Проте, Музей одночасно слугує своєрідною базою, творчою лабораторією для поглибленого висвітлення культури та побуту народу у наукових розробках. Станом на жовтень 2005 року персонал Інституту народознавства нараховував 180 співробітників, з них — 61 науковець та 56 осіб персоналу Музею етнографії та художнього промислу.

У складі Інституту народознавства, на правах відокремленого відділення, функціонує Інститут керамології (смт. Опішня Полтавської обл.).

Інститут — координаційний центр досліджень питань карпатознавчої проблематики в Україні та народознавчих досліджень у Західному регіоні України. Установа видає науковий журнал «Народознавчі зошити», внесений до переліку періодичних видань ВАК-у.

Крім досліджень традиційної культури, професійного і народного мистецтва та фольклору українців, науковці Інституту в останні роки приступили до розробки теоретичної етнології, зокрема, української націології, мовленнєвої ситуації в містах України, урбаністики тощо. Тут готуються фундаментальна праця «Походження та етнічна історія українців Карпат» у 4-х томах, «Сакральне мистецтво українців» та цілий ряд інших. Розроблено програму з українського народознавства для Міністерства освіти і науки України, видано посібник «Українське народознавство» (за ред. С. Павлюка), розпочато підготовку підручників для загальноосвітніх навчальних закладів.


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського